Hyvä että Forsbackalle annettiin try-out sopimus. Tosiaan kuuluu Ässiin tämä mies.
Ihan lähtisin nyt kokeilemaan Foppaa neloskentässä kahden muun rymistelijän kanssa, esim. Forsbacka-Laaksonen-Huhtanen, kaikki porilaislähtöisiä miehiä, joista kaikki tykkää taklata tosi paljon. Huhtanen osaa vielä paukuttaa maalejakin, joten tuossa voisi olla mielestäni ihan toimiva ketju.
Fopalle try-out soppari
3
509
Vastaukset 3
- nambör 99
Laaksonen ei ole sentteri.
Ja jos Niemeä siihen kaavailet, kannattaa varautua, sillä kaveri ei ihan kypsä tunnu vieläkään olevan kun tupakki maistuu....- Nambör 29
ei siinä pakko ole Laaksosen ollakaan. Tommonen nuori taklaava hyökkääjä joka siinä' keskellä osaa pelata kelpaa siihen hyvin. Ja Niemen kohdalla jos kerran tuommosta harrastaa niin saa minun puolestani pistää vilttiketjuun saman tien.
- Näin sen näin
Nambör 29 kirjoitti:
ei siinä pakko ole Laaksosen ollakaan. Tommonen nuori taklaava hyökkääjä joka siinä' keskellä osaa pelata kelpaa siihen hyvin. Ja Niemen kohdalla jos kerran tuommosta harrastaa niin saa minun puolestani pistää vilttiketjuun saman tien.
Foppa pelasi tänään Niemen ja Mäkisen kanssa nelosvitjassa. Ja oli mielestäni ässien harvoja onnistujia. Luistin kulki, syötöt lähtivät älykkäästi ja selkeä pyrkimys maalin tekoon. Luonnollisesti myös muutama ifk-pelaaja seinälle. Mies on ottanut kiekollisessa pelaamisessa ja luistelussa hirmuisen askeleen eteenpäin. Millainen loikka olisikaan jos olisi toisenkin kauden loukkaantuneena... Muita näkemyksiäni illan pelistä: Mäkilä&Huhtanen&Savinainen&Kuparinen esiintyivät edukseen(nelosketjun lisäksi), Piros ja Kivenmäki olivat vielä kesälomatunnelmissa. Herroja ei peli juuri kiinnostanut. Pirosissa on potentiaalia ässien kaikkien aikojen huonoimmaksi ulkomaalaisvahvistukseksi. Tämä siis yhden miehen mielipide yhden ottelun perusteella. Toivottavasti olen väärässä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521043Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll20955Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl504821- 48776
- 45702
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE180589Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59558Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37550