Fopalle try-out soppari

Nambör 29

Hyvä että Forsbackalle annettiin try-out sopimus. Tosiaan kuuluu Ässiin tämä mies.

Ihan lähtisin nyt kokeilemaan Foppaa neloskentässä kahden muun rymistelijän kanssa, esim. Forsbacka-Laaksonen-Huhtanen, kaikki porilaislähtöisiä miehiä, joista kaikki tykkää taklata tosi paljon. Huhtanen osaa vielä paukuttaa maalejakin, joten tuossa voisi olla mielestäni ihan toimiva ketju.

3

509

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nambör 99

      Laaksonen ei ole sentteri.
      Ja jos Niemeä siihen kaavailet, kannattaa varautua, sillä kaveri ei ihan kypsä tunnu vieläkään olevan kun tupakki maistuu....

      • Nambör 29

        ei siinä pakko ole Laaksosen ollakaan. Tommonen nuori taklaava hyökkääjä joka siinä' keskellä osaa pelata kelpaa siihen hyvin. Ja Niemen kohdalla jos kerran tuommosta harrastaa niin saa minun puolestani pistää vilttiketjuun saman tien.


      • Näin sen näin
        Nambör 29 kirjoitti:

        ei siinä pakko ole Laaksosen ollakaan. Tommonen nuori taklaava hyökkääjä joka siinä' keskellä osaa pelata kelpaa siihen hyvin. Ja Niemen kohdalla jos kerran tuommosta harrastaa niin saa minun puolestani pistää vilttiketjuun saman tien.

        Foppa pelasi tänään Niemen ja Mäkisen kanssa nelosvitjassa. Ja oli mielestäni ässien harvoja onnistujia. Luistin kulki, syötöt lähtivät älykkäästi ja selkeä pyrkimys maalin tekoon. Luonnollisesti myös muutama ifk-pelaaja seinälle. Mies on ottanut kiekollisessa pelaamisessa ja luistelussa hirmuisen askeleen eteenpäin. Millainen loikka olisikaan jos olisi toisenkin kauden loukkaantuneena... Muita näkemyksiäni illan pelistä: Mäkilä&Huhtanen&Savinainen&Kuparinen esiintyivät edukseen(nelosketjun lisäksi), Piros ja Kivenmäki olivat vielä kesälomatunnelmissa. Herroja ei peli juuri kiinnostanut. Pirosissa on potentiaalia ässien kaikkien aikojen huonoimmaksi ulkomaalaisvahvistukseksi. Tämä siis yhden miehen mielipide yhden ottelun perusteella. Toivottavasti olen väärässä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      58
      1029
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      70
      817
    3. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      67
      796
    4. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      62
      750
    5. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      52
      710
    6. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      64
      667
    7. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      652
    8. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      33
      613
    9. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      274
      557
    10. Mersumies201

      Oli tänään hyrskällä melekoosen tehokas 124 liikenteessä. Ei paljon vastamäki haitannu....
      Hyrynsalmi
      16
      500
    Aihe