Häkämies valehtelee

Jotta rauhaa voisi turvata, niin ensin pitäisi olla rauha! Afganistanissa on sota USA:n ja talebanin välillä.
466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

vois turvata, ensi pitäs olla sota

Äänestä

rauha. Meillä on sota historiassa.

Äänestä

ja taleban terroristeja on n. 20 000. He ovat ääri-islamilaisia, rikollisia muiden mielestä.

Äänestä

Se ei ole mikään uutinen vaan fakta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


estottomasti! kirjoitti:

Jotta rauhaa voisi turvata, niin ensin pitäisi olla rauha! Afganistanissa on sota USA:n ja talebanin välillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu