Minkä ihmeen takia kaikki valittaa että kaikki asiat on huonosti, poliitikot tekee huonoo työtä yms. yms. Kaikki tajuaa että isommat yritykset ja maan johto ja rikkaat ihmiset kusettaa meitä "normaaleita" ihmisiä, mutta kukaan ei tee mitään. Eli mitä mä yritän sanoo on että älkää valittako koko aikaa vaan pistäkää pystyyn vaikka vallankumous tai jotain. Kaikki vihaiset ihmiset liittoutukaa ja käyttäkää energianne koko kansan hyväksi.
Miksi?
M-i-k-s-i-?
495
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kuka ja miten on nämä poliitikot paikalleen valinnut? Eiköhän vaan joukko tavallisia ihmisiä ole henkilöitä kannattanut ja äänestänyt heidät paikoilleen. Ei ole mitään protestia olla äänestämättä. Asia erikseen on sitten äänestää Toni Halmeen kaltaista "ihmistä" itseään edustamaan. Miksi pitäisi operoida vallankumous, kun jo paskat on housussa?
on vaan samaa saastaa. kun ne valitaan niin ne päästetään vähitellen sisään tähän likaiseen peliin ja sitten tapahtuu kauheita esim. liitytään EU:hun ja rakennetaan ydinvoimaloita ja ydinaseita, tapetaan ihmisiä ja muuta sairasta.
aiheeseen, mutta rupesin ajattelemaan että Suomessakin katoaa porukkaa jatkuvasti. Olisiko mahdollista että heidät siepataan Amerikkaan ja kidutetaan hengilstä, aivan kuten varoitetaan esim. elokuvan Zeitgeist lopussa.
Voi myös olla että muulta siepataan ihmisiä ja tuodaan Suomeen äänestämään tiettyjä puolueita. Ja voi olla että puoluetuki on kanavoitu kulkemaan toisen valtion kautta ikäänkuin mahaan piilotettuina pötkyinä. Poliitikkojen rahat on ulkomaalaisten mahalaukuissa tehnyt usemman kilometrin tilisiirron. Yäk. En äänestä enää muuta kuin tyhjää. Öh. ja voihan olla että palstan nimi pitää vaihtaa uhh aah- palstaksi ja laittaa tänne linkkejä pornosivuille.