ÄLÄ USKO

Kiljunen on puhunut Maamme-laulun vaihtamisesta
Finlandia-hymmiin. Samalla voisi Suomen nimenkin
vaihtaa Kekkoslovakiaksi. Suomessa on kohta kaikki
kiellettyä niin Kekkoslovakiassa olisi kaikki
vapaata kielloista.
1152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Ei hirveästi ymmärtänyt tuosta juttu."
Mutta mikä täällä Suomessa on niin erityisen paljon kiellettyä? Minusta tämä on aika vapaa maa, voi tehdä vapaasti hyvin monia asioita.
Tsekkoslovakian ja Kekkosen ajat olivat aivan erilaisia, mitä nykypäivät, elettiin aivan erilaisissa olosuhteissa varsinkin poliittisesti.
Varsinkaan Kiljunen ei vaikuta mitenkään ihmisten elämiseen Suomessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiljuseen kirjoitti:

Kiljunen on puhunut Maamme-laulun vaihtamisesta
Finlandia-hymmiin. Samalla voisi Suomen nimenkin
vaihtaa Kekkoslovakiaksi. Suomessa on kohta kaikki
kiellettyä niin Kekkoslovakiassa olisi kaikki
vapaata kielloista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu