Esirukouspyyntö

Pyydän esirukousta sen puolesta, että pikkusiskoni paranee ms-taudista.
Kiitos

Isosisko
2107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jeesuksen nimessä pikkusisko parantukoon,AAMEN.

Äänestä

ei nykyään tunneta parantavaa hoitoa, mutta jotkut tautimuodot pysyvät lievinä, eikä sellainen rajoita suurestikaan elämää.
Jos uskot rukousten parantavan pikaisesti sisaresi, niin joudut vain pettymään, mutta toivoa ei silti kannata heittää. Taudin oireita voidaan paljon lieventää, ja tulevina vuosina siihen voidaan löytää vielä nykyistä parempia hoitomuotoja.

Pikkusisaresi on ainakin siinä onnekas, kun hänellä on sinunlaisesi huolehtivainen isosisko.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huoli huomisesta kirjoitti:

Pyydän esirukousta sen puolesta, että pikkusiskoni paranee ms-taudista.
Kiitos

Isosisko

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu