Voitin arvonnassa NOVAMAT- uusi Matti pesukoneen ja nyt aion pestä sillä yhden TIURALLISEN - tarkoittaa yhden koneellisen valkopyykkiä. Mikähän on oikea aine? Onko kokoomuksella oikea pesuaine vai jatkanko Kepun pimeiden töiden osastolla kehitettyä vanhassa koneessa käyttämääni BIOKEPUA, joka valkaisi pimeimmänkin likapyykin hohtavaksi?
taisi tulla pesukone
mitä teen?
561
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
On edesssäsi, sillä voittamallasi koneella on sulamahdottomuus saada valkoista pyykkiä. Jos siinä vähänkään haisee kokoomus, mitä siinä vaikuttaa tekevän. Onnea kuitenkin sen vehkeen kanssa.
Voevoe!
RIPAUS KANERVAA SAAT AIVANUUDENVÄRISTÄ KAMAA.
KESTÄÄ MYÖS JUHLAHUMUSSA JOKA ON PÄIVITTÄISTÄ.
nyt tuli perkele rosvo(PESUKONE) PALAAN LÄHTÖRUUTUUN JA LAHJOITAN PAASIKIVI- TAI ALKIO-OPISTOLLE.
Älä välitä, joskus kyrsii niin, että tulee puolimetriä lyhyemmäksi. Tuo kyrsiä sana 3esiintyi muuten 90-luvun puolivälissä Aake Kallialan käyttämä Pulttiboisohjelmassa. Muistatteko ketä käytti sanaa 2009 yhden ulkoministerin erottamiskahinoissa?