kuunliljat kuki vieläkään.Äitini mökillä Luhangassa ovat jo kukassa.Asun Keki-Suomessa.Kuunlilja on noin kolmisen vuotta vanha.
Mikähän mättää,
kun eivät
2
431
Vastaukset
- satuliina
Pienilmasto voi vaikuttaa paljon siihen kuinka 'aikaisessa' kasvit kukkii. Kuunliljojen kukinta on muuten vaatimaton. Niitä kasvatetaan niiden komean lehdistön vuoksi, ei kukinnan.
- rituli
Sekin vaikuttaa, onko kuunliljat valoisassa vai syvässä varjossa. Itsellä kukkiii paremmin paikassa johon aurinko jonkin verran paistaa. Täysin syvässä varjossa olevat kukkivat vähän tai ei ollenkaan .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614418KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523251Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492524Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?522505- 1102215
- 241893
- 231662
- 301616
- 1651509
- 361265