"Tuleva lama ei pahemmin ravistele Suomea"

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/67679-vaalirahasotku-”kekustaan-otettiin-ensimmaiseksi-yhteytta”


-Meidän taloustilanteemme on pahin vuoden 1945 jälkeen.


Aikamoinen kommentti, kun viime syksynä oivat kepulaisetkin valehtelivat, että globaali talouskriisi ei juurikaan koske Suomea!
1257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Korhonen ilmaisi huolensa Suomea ja koko muuta maailmaa koettelevasta finanssikriisistä.

Siis vuonna 2006 Korhosen kertoman mukaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vai mitä Oiva? kirjoitti:

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/67679-vaalirahasotku-”kekustaan-otettiin-ensimmaiseksi-yhteytta”


-Meidän taloustilanteemme on pahin vuoden 1945 jälkeen.


Aikamoinen kommentti, kun viime syksynä oivat kepulaisetkin valehtelivat, että globaali talouskriisi ei juurikaan koske Suomea!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu