Monta vuotta en juonut LAINKAAN lappalaista,kun luulin että se on pahaa. Sit maistoin ihan ex tempore yhdellä laivamatkalla ensin sitä export 4-versiota. Hyvää! Kokeilin sit maissa ihan Lapin Kullan keskaria - Yllättävän hyvää!!
Ilmeisesti oma makuaistini on muuttunut vuosien varrella. Tai sit lapin kullan makua on muutettu.
Vielä kun venäläiset ystävänikin sanoivat että lapin kulta on se mitä he aina suomesta vievät venäjälle, heidän mielestään parasta, niin aloin käyttämään tätä lappalaista ihan vakituiseen.
Kiva, että löysin oman merkkini.
Lapin kulta on hyvää
5
814
Vastaukset
- maistuu minulle
ei maistu. Kävi täysin päinvastoin, joskus nuorena maistui, nyt en voi sietää. Makuaisti ja olut muuttuvat, sille ei voi mitään.
- ------------
Hakataan kieltä d# kaikki biisit. Kaikki eskimosta latinoon hymyilee muovisesti sanoen kohteliaasti, että on tosi hyvää. Kotona kuunnellaan sitten remonttimusiikkina tai leipoessa.
- --------
Mystinen kieli on f#.
- itteään
-------- kirjoitti:
Mystinen kieli on f#.
Ite en juonu yli kymmeneen vuoteen lapin kusta.Testasin jokin aika sitten,samaa paskaa oli.
- kalja s. sieppo
Mitenkäs tämä liittyy Lapin Kullan makuun? Kitaran kieli? Nyt meni yli ymmärryksen..... Tämä on kait sitä jonkinlaista TAIDETTA (???) kun on NIIN VERTAUSKUVALLISTA, ETTÄ menee yli hilseen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741