Täytekakku-kuvia porista??

Onkos kellään tietoa että myydäänkö missään porissa syötäviä täytekakku-kuvia..?Kiitos jo etukäteen asiallisista vastauksista=)
102095
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

... mutta Tampereella on ainakin Ullan Unelma. Sillä on nettikauppakin.

Äänestä

parempi tehdä ihan oikea kakku eikä ostaa mitään pahvikakkua?

Äänestä
  • Hei idiootti!! Joko olet täysin idiootti maalainen tai sitten elät jossain kiven alla. Mutta kakkukuva ei ole todellakaan pahvia, vaan sokerista valmistettu ohut kuva mikä laitetaan SYÖTÄVÄN kakun päälle koristeeksi. Ei prkl mitä urpoja täällä on..

    Äänestä

  • ninniX84 kirjoitti:

    Hei idiootti!! Joko olet täysin idiootti maalainen tai sitten elät jossain kiven alla. Mutta kakkukuva ei ole todellakaan pahvia, vaan sokerista valmistettu ohut kuva mikä laitetaan SYÖTÄVÄN kakun päälle koristeeksi. Ei prkl mitä urpoja täällä on..

    kaukana sivistyksen keskuksista. Ei täällä tuppukylässä kannata odottaa asukeilta ihmeellisyyksiä. Hyvä kun oman napansa tuntevat jonka ympärillä luulevat kaikenlisäksi kaiken pyörivän.

    Äänestä

  • Samaa mieltä!!!! miksi ostaa pahvista täytekakkua!???

    Äänestä

Muistaakseni Mäkilän leipomosta saa..

Äänestä

Myydänkö porissa valmiita kakkukuvia jossain kaupoissa? Ryhmä Hau kuva olisi hakusessa.

Äänestä

Kysy paperitehtaankadun Sarpilta. Siellä tehdään niin paljon tilauskakkuja että luulisi niin koristeitakin löytyvän.

Äänestä

Syötäviä kakkukuvia löytyy ihan marketeistakin. Samassa hyllyssä kuin esim. ruusuja ym.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaijsa25 kirjoitti:

Onkos kellään tietoa että myydäänkö missään porissa syötäviä täytekakku-kuvia..?Kiitos jo etukäteen asiallisista vastauksista=)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu