Voiko olla näin, että Suomen pääkaupungin ja muun Suomenkin lehti on historiansa heikoimmassa tilassa ? Ilman sarvia ja hampaita voi sanoa, että valtakunnan ykköslehti on tällä hetkellä ulkoasultaan ja sisällöltään Aamulehti. Vaikka Aamulehden poliittinen kanta on selvästi oikeisto propagandistinen. Mutta mitä on tapahtumassa Helsingin Sanomille !? Tämän päivän koenumero oli suorastaan surkea!
Hesari historiansa aallonpohjassa !?
Lukija.
1109
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kuka keski- tai pienitulonen nyt tänä päivänä viittii muutenkaan tilata joka päivä jotain paksuhkoa sanomalehteä joka aamu luettavaks; siihen tuhlaantuu kallista aikaa (vaikkei menis töihinkään), kädet tulee likasiks, telkkarista näkee samat uutiset ja tuoreempina; esim sillo ku Estonia uppos ei Hesarissa ollu siit mikään, telkkarista tulee kaikki tuoreeltaan.
Ja netistä voi kattoa uutisten taustoja, tai sitte voi ostaa huvikseen aina sillon tällön MINKÄ TAHANSA päivälehden irtonumeron, lueskella taustoja, erikoisartikkeleita ja kirja- ja elokuva-arvosteluja ajan kanssa.
Se on iso summa pistää rahaa johki päivälehteen joka aamuks tulevaks, jos ei omista telkkaria eika harrasta tietsikkaa ni sitte tietysti siin on jotain järkeä.
Mut sittenkin ostan ite mieluummin välillä Hesarin, välillä jonku iltalehden, välillä New York Times'in, välillä luen postiluukkuun tulleet paikalliset.