http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1717576
On siinä kaverilla pokkaa. Tulla ny oikein lehteen selittämään ja sympatioita Amnestyltä ja kukkahatuilta ruinaamaan.
Rosvo mikä rosvo. Liian helpolla pääsi vaikka vartija olisikin oven läpi paiskannut.
On siinä kaverilla pokkaa. Tulla ny oikein lehteen selittämään ja sympatioita Amnestyltä ja kukkahatuilta ruinaamaan.
Rosvo mikä rosvo. Liian helpolla pääsi vaikka vartija olisikin oven läpi paiskannut.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Köyhä meinattiin tappaa
Kirjoittanut: barrikaadeille / Tänään / klo 08:02 http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1717576
Sosialismia ei näköjään saa kannattaa Suomessa.
Vastaa tähän viestiin Kerro kaverille tästä viestistäIlmoita asiattomasta viestistäJani on hyvä poika
Kirjoittanut: esimerkillinen / Tänään / klo 08:05 vie rikkailta ja antaa köyhälle
Vastaa tähän viestiin Kerro kaverille tästä viestistäIlmoita asiattomasta viestistä
Kenelle on antanut?
Kirjoittanut: Valetta?? / Tänään / klo 08:23 Lingreenit on tiedustelleet jo useamman päivä, keikkamahdollisuuksia. Saatanan vartijat kun hillitsivät veren vuotoa. Olisivat tekeytyneet hölmöiksi ja töllistelleet vaan ympärillä, että mikäs sulle nyt tuli, kaaduito? Tekikö kipeetä, voi voi.
tekee kameralla kun seuraavaksi juoksee päin lasiovia? Meinasiko hän alkaa oikeasti harrastelijadigikuvaajaksi? Ehkä hän aikoi mennä ottamaan keikkakuvia Amadeuksen esiintymisestä. Mutta millä näöllä?
Kyllä se taitaa vartija olla syyllinen, kun näin voimallisesti tullaan esiin. Meinasin lähteä Malmin Novaan kauppoihin, mutta tairan jäädä kotiin, kun siellä tuomoista väkivaltaa on.
firma vartioimassa= SECURITAS
"En pysty tekemään kummallakaan kädellä mitään, hän kertoo."
Nyt sen ammatti on vaarassa kun varkaan tärkeimmät työkalut ovat toimintakyvyttömät.
sairauspäivärahaa, sitten sairauseläkettä ja sen jälkeen työkyvyttömyyseläkettä. Vanhuuseläkkeellähän tyyppi on ollut jo ainakin 6 vuotta eli sen jälkeen kun täytti 16.
se ei pysty vetämään hanskaan.
kyennyt. On aivot valuneet samalla pois. TYHMÄ MURKKU!!
manne. Eivätkös mannet yleensä ole eläkkeellä jo valmiiksi?
sanotaan kädetöntä ja jalatonta mustalaista...
näillä "kansallispuvun" käyttäjillä. On jo ennenkin sanottu että kun lapsilisät loppuu niin eläke alkaa ja parhaimmat saavat samaan aikaan kumpaistakin, lisättynä Suomesta ja Ruotsista nostetuilla sosiaaliavuilla. Siltikin on vielä varkaissa kuljettava.
ja että "kädetönnä-jalatonna en voi lentää, vanki olen maan" laulaa tankokuninkaallinen...
Hähä häääää!
vaan melko luotettavaksi...
tallella niin en ole niinkään varma siitä luotettavuudesta, silloinhan voi suoltaa mielin määrin vähintäin yhtä uskottavia tarinoita kuin tuo jo mainittu Herra mustalainen.
- kun kerran kerto, ett vartija alko huutaan paniikis ,ku hält iteltää alko ranne suihkii verta, niin kyll´noin kylmä-verisen kaverin ois pitäny antaa jottai terapiaa tälle vartijall..
Tää vois olla iha tosi juttu taas ,usot ise?
erittäin hyvin.
On joo aika surkuhupaisa tapaus tämä rosvo.. Kun ei olis varastanu mitään niin ei tarviis sitten juoksennella vartijoita karkuun päin lasiovia. Ja tuohan on vanha vitsi että kun varas jää kiinni niin vartijaa/poliisia syytetään vaikka mistä ettei oma "puhtoinen" maine mene. " Mä olin ihan rehellisesti sitä kameraa pöllimässä..."
Joo.. näitä sankareita mahtuu jokapaikkaan näköjään.
kävi tossa keväällä mielenkiintoinen tapaus kun pultsari yritti muovikassissa kuljettaa 12-packiä kassan ohi. kaljat vielä näkyikin kassista ja myyjä pysäytti varkaan. varas tempaisi 12-packin lujaa lattialle paskaksi ja totesi että jos minä en näitä juo, ei juo muutkaan.
Kyllä nuo vartijat ovat sellasia pullistelijoita, lol
ja karkuun. Kiittämätön syyttää vartijaa, joka pelasti hänen henkensä, kun ei jättänyt vuotamaan kuiviin.
Joutuvatkohan tankkaamaan siihen verta sairaalassa, se on paha jos ovat laittaneet valakolaisen verta, sillehän saatto tarttua työ veriin;)
Mie luin eka et "kamelivaras", mutta se oliki kameravaras...
Kaitpa ne kamelivarkaudetki tulee ajankohtaisiks meilläki kohta tätä mamutusvauhtia.