Kuka näistä tämänhetken tähdistä on paras.
Paras Chat-juontaja 2009
mieolenmie
545725
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 54
Vanhimmat
Pienistä puutteista, joita meillä tietysti kaikilla on, huolimatta kokonaisuus huomioiden niin kyllä Suvi on ehdottomasti paras.
Miika olis siinä kintereillä mutta voidaanko häntä pitää nykyisenä juontajana kun niin harvoin näkyy ruudussa?
Iso mies ja allergia päällä,mutta asiallinen ja nousi aina seisomaan,me naiset pidimme siitä. Asuu Keravalla.
Oli hienoa kun mies nousin seisomaan ja oli riittävän kauan.
Aito ilaskivi reborn.
Nyky juontajat (ja ilmeisesti myös pomot) haluu vaan tuoda itseään esille ja puhua vaan itsestään. Välillä muistetaan lukea joku viestikin, jos omasta elämästä loppuu puheenaiheet. Tekstiviestien aluekin tuntuu vaan vähenevän koko ajan, ei oo keskustelua, ja homma menee alaspäin. Kiroilua on tullu ruutuun, ei vuos sitten kiroiltu vielä. Lieneekö porukka nuorentuneen (ja tyhmentyneen).
Vanhat juontajat olihyviä,mutta nyt nekin tuntuu häviävän ja tilalle tulee vaan jotain nuoria bimboja. Tommin haastattelu oli uudessa Cityssä ja oli aika jäätävää luettavaa.
Parhaita omasta mielestäni on ehdottomasti Miika ja Kerkko. Se salkkarinäyttelijä oli piristävä tuulahdus (ei tainnu olla kauaa?) kun oli aikuinen puhumassa ja ei huutanu, puhui rauhallisesti ja selvästi.
Lippis päässä kaikilla. Voi vitalis,eikö kukaan puutu.
Salkkari-kaveri oli kyllä hyvä.
Jaa sekö "taalasmaa taalasmaa" joka huusi sitä "kirkaaaaaa"?
Kyllä häntä tarkoitin.Hyvä ulosanti,hyvä muusikko jopa levyttänytkin.
Sitä kiusattiin monesti vertaamalla sitä Taalasmaan Kariin, ei ole sama tyyppi kumminkaan.
Kuka muistaisi kappaleen nimen. Todella hyvin laulettu.
Kaikki ihan kauheita kaakattajia. Menisi hermot jos joutuisi sitä katselemaan ja kuuntelemaan. Pelkkää teennäistä lässytystä.
SL kymmenvuotta ollut eikä osaa lopettaa. Peittelee vartaloaan taitavasti,siinä on huippu.
Miika on hyvä, vaan en häntä nähnyt aikoihin.
Vaan tuolla joku sanoi että tyhmemmiksi tulleet ja olen samaa mielipuolta asiasta.
Jotenkin jutut niin köykäisiä.
Mitä ihmettä sitä Suviakin niin palvotaan?
Joku sanoo sitä kauniiksi ja se siinä vaan pullistelee kuin mikäkin kupusammakko niistä kehuista.
Ärsyttävä ihminen.
Tommi Toistaja on yksi niistä jotka puhuu tyhjää ja toistaa usein sanomaansa.
Hmm...nyt kyllä tuo BB Nikokin tuntuu noiden rinnalla "Ainstainilta".
Pitäisi saa sinne öihin vähän joku joka osaa puhua asiaa.
Oli se hurjaa,mutta tuskin toimittaja itse voi sille mitään.Työterveyksen asia.
Käyttäytyi kuitenkin asiallisesti,eikä koskaan pitänyt sisätiloissa päähinettä.Nyt joka ukko on lippis tai pipo päässä.
Tää Narisen poika on kyllä ehdottomasti ja ylivoimaisesti paras,siitä ei ole epäilystäkään. Saa kyllä nauraa sydämen kyllyydestä. Kiva kaveri.
Tai jollaa oli kissa,niillä muill.
Tommi Toistaja oli taas viime yönä.
En asu kehäkolmosen sisäpuolella, mutta silti on alkanut häiritsemään hänen murteensa....
Kuka on Narisen poika?
helvatin hyvä/huumorintajuinen kaveri.naurettiin vedet silmillä tänään,kun heitti läppää.
osunut kohdalle?
Luulin jo kaikki juontajat tietäväni.
Se kesä.
Pitää tarkkailla.
Kesäkahvilassa on ollut ainakin ja jopa yöllä muutaman kerran olen nähnyt juontohommissa.
Vähän meinas mennä hömeliski välillä sen naurun kanssa, mutta paaaaljon asiallisempaa tekstiä kuin niillä mukuloilla "tommeilla ja muilla".
Toisella puolen oli Anu.
Miksi Anun ääni on mennyt niin kummaksi, ihan kuin jotain ruosteista lankaa vetäisi.
Joko opiskelemaan tai tekemään muita töitä. Nää juontohommat on normaalisti 1-2 keikkoja.Muutama (kaksi) aikuista naista ei osaa irtautua. Essi on lähtenyt,Sonja,Petra,mutta nää kaksi hyvävartaloista jatkaa eläkeikään asti.
yksilöitä sinne, kiitos.
Petrakin oli alkuun hyvä, mutta alkoi sopottamaan niitä lauseita niin kovalla vauhdilla ja selvää niistä ei sitten saanut millän! :D
Jos itse ajattelisin sitä työnäni, niin sössötinsössötin juttua tulisi, kuka täysjärkinen niitä vuosikaisia lukee?
Ei kukaan.
Mahtaako ne jo loppuneet -"onko sulla mustat nahkahousut päällä" lauseet.
Näyttäisin jo apinanelkeitä, tuollaista yöstä yöhön. :D:D
Sarkasmia,hyvää sellaista!
Vertaan esim nyt tv:ssä olevaa näihin kahteen.Onhan tossa hommassa järki mukana,eikä pelkkää kikatusta. Satakertaa parempi kuin nää,siis noi.
Kerkko jaksaa olla kohtelias ja muistakaa ,että hän opiskelee TV-alaa. Tuleva uutistenlukija.
Naisten suhteen ulkonäöllisesti on tullut huomattava parannus. Myös ulosanti on näillä uusilla aivan toista luokkaa.
Laura-Sofia on tämän hetken ykkösjuontaja. Myös vaaleat Iida ja kumpp hyviä. Ulkonäkötasokin on parantunut huomattavasti,entisiin verrattuna eli kikattajiin.
ne valitaan nykyään ulkonäön ( silikonien) perusteella siitä samasta sisäpiiristä, josta valitaan myös BB-asukkaat.
Hyvä juontaja ja valvojana tiukka ,ettei mitään älyttömyyksiä tule ruutuun.
Tietää muistakin asioista kuin festareista. Sen kyllä näki viestien määrästä.
Laura-Sofia ja se pitkä kaveri.Onko kellään nauhoitettu kun se pitkäkaveri oli rantalentikses? Heitin Grillillä sitä. Onks se viel juontamas. Ihan mielettömän hoikkka.
Avasin telkkarin aamulla noin klo 5. Jumankauta juontajaa nukutti ihan älyttömästi.
Pelkäsin koska putoaa sohvalta,välillä simmut meni umpeen,siis ihan totta.
Hurjaa tuskaa varmasti,mutta urheasti veti loppuun asti. Siitä kiitokset mainostelevisiolle ja heidän työsuojeluosastolleen.
Ainakin Susanne on niiiiiiiin suloinen että ottaisin heti omakseni jos saisin. :)
Susanne ei kyllä yöchatteja juonna, ainoastaan päivisin lähinnä Ti-ti-tyytä ja MilkBaria. Hänet siis voi bongata päivisin. On sellainen tummatukkainen suloinen nainen. Jokamiehen unelma varmaan.
Että kaksi 30-vuotista voi lopettaa suosiolla. Teidän paikat on täytetty,ette olleet korvaamattomia.Ymmärtkää nyt.
Laura-Sofia, Lassi Narinen ja Susanne siinä hyvät juontajat. En ole ainoa kuka näin sanoo, kun koulussa juotajista puhellaan. Vanhat ausseihin-jookos?
mihin on hävinnyt annu chatista? joskus sitä näkee viälä niissä soittopeli ohjelmissa. siinä on hyvä juontaja Laura hyvä myös!
Yksi lippisukko kadonnut,itseasiassa toinenkin ,joka kyllä ottaa kritiikin kohdatessa sen lippiksen päästään pois. Sellasii mumisioita molemmat.
tommilla on useesti hattu päässä ja sehän on harvasen yö ruudussa
eli.....siihen se katselu päättyisi siihen. :(
Saatana ei kai nyt sentään,vittu.
Parhaat on 1) Jutta 2) Katri 3) Maisa
Jutta menee kärkeen luomulla. En vaan tajuu miks nämä fiksut ja kauniit naiset ottaa silikonit. Tisistkö ne on pääasia duunin saannissa...???
Ruudussa ollaan herut tyrkyllä ja sitten ollaan muka hämmästyneitä kun jätkät villiintyy...
Juu ja seuranhaku chat muuttuu tumputus chatiksti. Sitten ihmetellään että eikö täältä enää löydy naisseuraa. Mie tykkkään Suvista ja Anusta. Hauskoja ja luonnolisia naisia. Elinakin on kiva. Ja joskus tuolla oli sellainen luomu mudokas neito. Olisiko nimi ollut Ilona? Hän osasi laittaa liian tungetteville luun kurkkuun kuitenkin ihan huumorilla. Nää silikoonineidot taitavat saada vain kiksejä noista ihme viesteistä joita ei mun mielestä normaalit miehet kirjoittele. On ihan ok kehua juontajaa kauniiksi mutta mun mielestä jutut on kyl liikaa siellä navan alapuolella eikä tuo ole enää kiinnostavaa.
Se kellä on bemari ja joka kävi Kotakas meripaivillä.Vaaleat itse leikatut hiukset.Oliko se Kerkko? vai Mika?Pitkä kaveri jol ei ollut nuhaa vaan sil toisel.
Hänes on luonnollisuut, jotain uut.
Mul ei merkkaa mega-posat, muut osat ratkaisee.
Kiva juontaja, ja niin kaunis..
Jotku on enemmän 3D kun toiset, mut pipon alla ei oikeen tunnu kellään olevan eloa. En taida valita ketään.
Vähän kumminkin tyhjäpää, tykkää jutella itsestään.
Hyväntahtoinen. Sori, en jaksa häntä kuunella, Nipsu on parempi ja terävämpi.
Lotkupaitanen tumma kaveri OK.
1).Ehdottomasti Missu,tää milkbaarin juontaja.Tosi nätti ja asiallisin näistä,ei mikään sekoboltsi. 2).Katri ja sitten 3).Laura,vaikka välillä heittää sitä lontoon kieltä sekaan,mut eipä toi enää haittaa.
Kauan juontajana toiminut tekee paluun.Niin huhutaan.
6-vuotta juontajana ollut henkilö ei taatusti palaa.
Ei tule hän käy koulua.
Jari Karjalainen pitää heittää helvettiin!!! Perkele kyrpii jo ihan tosissaan kun sen saatanan kuvottava ääni tunkee joka perkeleen kanavalla ja radiossa ja 80% mainoksistakin se vitun molo ähisee. Sen vitun bigbrother-kommentitkin on jo sietokyvyn rajoilla. Mutta että vielä pitää laittaa se joka saatanan puolelle örisemään oksettavalla äänellään.
Perkele eikö Suomen kokoisesta maasta löydy ketään muita spiikkaamaan mainoksia ja ohjelmatietoja.
Vittu MAIKKARILLA! MAIKKARILLA! MAIKKARILLA! Saatana se on niin vitun huono laulajakin. Perkelen bigbrothermaikkarilla-paska.................
Helvetti jos Kari Tapio laulais joka toisen biisin kaikessa mediassa ni johan alkais porukkaa vituttaa.
Saatanan Karjalainen PERKELE!!!!!!!!!!
Joka mainoskatkolla pitää laittaa äänet telkusta pois ettei joudu kuuntelemaan sitä vitunperkeleen ääntä.
Mielestäni Jutta on paras juontaja Mtv3 kanavalla ja ansaitsisi juontajan töitä paremmissakin ohjelmissa!
Jutta on iloinen, mukava ja positiivinen! PARAS!
mies on palannut töihin.
En oo nyt ihan varma mikä sen nimi oli, mutta tais olla Jenni. Kesällä aina aamupäivällä oli jossain chatissa ja tällä hetkellä näkyy aika usein olevan Se Oikeaa juontamassa. Viimeks eilen. Tosi symppis tyttö, ei mikään pissis, puhuu asiaa, kauniit silmät ja nätti hymy :) Anyone? Tais se Jenni olla.