hedelmiä taas korjataan pian. finnair tullaan luultavasti myymään tai ainakin sen toiminta supistuu merkittävästi pelkästään siiitä syystä että ay lapamadot ovat täysin yhteistyökyvyttömiä. no onneks on vaali puolentoista vuoden päästä ni sitten seuraava hallitus poistaa maatalous tuet ja tulosidonnaiset tulonsiirrot luulis että alkaa kommareitaki työttömyys pelottaan
ammattiyhdistysliikkeen
taittu kissanpojan niska
372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tulisi kivuton loppu.
Mutta kuka koemakaisi Ahoselle hotelli sängyn ?
Nitro Isäkö !
On vain tultu nyt pääteasemalle tämän jutun kanssa.Tulevaisuuden lentomatkailu näillä hinnan nousuilla olisi vain harvojen herkkua,ei tavallisella työssäkäyvällä perse tulisi kestämään tulevaisuuden lentolippujen hintoja.Näin se vaan on.
Finnairissa vielä työläinenkin saa kunnon palkan ja korvauksen työstään. Lentäjän palkka voisi olla kyllä isompikin. En tule oikein kunnolla toimeen tuolla 20.000 euron kuukausipalkalla kun on noita lapsiakin tullut maailmalle.