Kiroileeko ateistit?

Himouskis

Saatanat ja perkeleet ovat Raamatun mukaan persoonia.
Ateistihan ei tunnetusti usko minkään Raamatussa mainitun persoonan olemassa oloon. Mutta miten on Saatanan ja Perkeleen kanssa?
Huutaako ateisti "Perkele", "Saatana", "Herrajumala" ym. "satuolentoja" avukseen, kun esimerkiksi lyö vasaralla sormeen?

Tiedän muuten erään ateistihomon joka usein kiroili "VOI HELLUNTAILAINEN!":D

22

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen kyllä suuttuneena lausunut: Voi HevosenMelooni, Hevon repun-reppu sekä bernaiskastikkeen kastike.
      Minut on jo tuomittu helvettiin joten mitä sitä hokemaan?

      Voi %%¤¤#"#¤¤%¤¤##"#"#¤%&%&&&%¤#""#¤¤%¤¤#"##¤%.....noin aluksi.

    • panteisti ei kirj.

      Ateistit ovat vähän liian kirjava joukko jotta heidät voisi niputtaa yhden nimikkeen alle. Kaikki kun eivät edes tiedä olevansa ateisteja; eivät esim ole koskaan kuulleet koko sanaa.

      Vastaus kysymykseen: toiset joo, toiset ei. Minä sanon että paskanvitut ja sanonkin sen sitten vähän joka toiseen tilanteeseen :p

      • Muna.

        En tiennytkään että paskalla on vittu. Onko se tieteellisesti todistettu?


    • Avukseen??
      Siis tarkoittaako mielestäsi kiroilu että pyydetään apuja?

      Minä en ole koskaan kiroillut, käytän vaan helvetin paljon voimasanoja ilmaisemaan vitutusta.

      • ei ole

        mitään tekemistä keskenään.


      • ei ole kirjoitti:

        mitään tekemistä keskenään.

        Kyrvän vitutus on kun laitat kyrvän päälle vitun.
        Vähän samanlainen nimike kun mantran lakitus.


    • Kössönöm

      Kovasti kiroillaan. USKIS USKIS USKIS USKIS JA VIELÄ KERRAN USKIS.

      • Himouskis

        Miksi kiroilet noin?


      • Kössönöm
        Himouskis kirjoitti:

        Miksi kiroilet noin?

        kun uskikset vituttaa. Ei siihen muuta syytä ole.


      • Himouskis
        Kössönöm kirjoitti:

        kun uskikset vituttaa. Ei siihen muuta syytä ole.

        Miksi uskikset vituttaa?


      • Kössönöm
        Himouskis kirjoitti:

        Miksi uskikset vituttaa?

        kun uskikset poistavat keskusteluja tältä palstalta. Ihan vaan siksi.


      • Himouskis
        Kössönöm kirjoitti:

        kun uskikset poistavat keskusteluja tältä palstalta. Ihan vaan siksi.

        En usko että poistavat


      • Kössönöm
        Himouskis kirjoitti:

        En usko että poistavat

        Kummallista ettet tuohon usko, mutta uskot kuitenkin henkiolentoon, joka tempaisee sinut taivaisiin viimeisenä päivänä, jos olet elämäsi aikana kyseiseen otukseen uskonut. hohhoijjaa...


    • Kyllä ne kiroilee. Tosin täytyy sanoa että ateisteista esmes kaikki muut eläimet, tai ihmisvauvat jotka ei vielä osaa puhua, eivät kiroile ja siinä suhteessa ateisteista häviävän mikroskooppinen murto-osa oikeasti kiroilee.

    • Saag Paneer

      "Kiroilu" viittaa jonkin asian kiroamiseen, siis taikauskoiseen käsitykseen, että kohteelle voidaan aiheuttaa jonkinlaista kärsimystä toimimalla jonkin rituaalin mukaan.

      Itse puhuisin mieluummin "voimasanoista", joita käyttämällä voi suggeroida itselleen aggression, jota voi sitten hyödyntää tarvittaessa ponnistuksissa (henkisissä tai fyysisissä) lisäenergiaa. Aggressioiden nostattamiseen tuollainen kristillisten hahmojen muistelu soveltuu erinomaisesti.

      Tässä pari päivää sitten kävin Itäkeskuksessa ja Tallinnanaukiolla oli oikein kunnon tappelu meneillään. Saattaa olla, ettei tappelua olisi syntynyt, mikäli kyseiset nuoret herrat olisivat käyttäneet voimasanoinaan esimerkiksi tällä palstalla viljeltyjä "puutarhatonttu"- tai "vaaleanpunainen elefantti"-termejä. ;-D

    • Munanjatkuntalisuuden opin mukaan kiroilen. Joskus sanon Voi KettuRepolainen tai Kanahaukka. Nehän ovat Kananvihollisen nimiä, joka kuitenkin tullaan vääjäämättömästi tuhoamaan suuressa Kanalan Taistelussa, kun Munan-ajat koittavat.

      Lisäksi sanon Kanauta, mutta sehän ei ole varsinaisesti kiroilua. Sen kai voisi käsittää lähinnä rukoukseksi.

    • tinnarella**

      että nämä saatanat ja perkeleet olen oppinut kirkkoon kuuluessani ja nyt käytän niitä kirosanoina, en ole viitsinyt uusiakaan opetella tai keksiä.
      Isäni lempikirosana oli persana, sen voisin ottaa käyttöön.

      Yleensä kirosanojani ovat kaikki mitkä mieleen sillä hetkellä pulpahtavat, en jää miettimään, sopisiko tähän kohtaan paremmin "jestas sentään" vai "helvetinperkeleensaatana" vai joku ihan muu.

      Ikävää on se, että olen nuorisolta oppinut joitain sopimattomia kirosanoja ;((

      • Perrr

        Itse käytän "voihan rasisti" -kirosanaa. Mielestäni se on kirosanaksi hyvä, koska siinä sopivasti vokaaleja ja konsonantteja ja alkaa r-kirjaimella. Kunnon kirosanoissa on aina r-kirjain.
        Myös "natsi" ja "propellipää" ovat asiallisia kirosanoja.


      • teletappityttö
        Perrr kirjoitti:

        Itse käytän "voihan rasisti" -kirosanaa. Mielestäni se on kirosanaksi hyvä, koska siinä sopivasti vokaaleja ja konsonantteja ja alkaa r-kirjaimella. Kunnon kirosanoissa on aina r-kirjain.
        Myös "natsi" ja "propellipää" ovat asiallisia kirosanoja.

        Kirosanat on tärkeä osa suomen kieltä. Mites sitä muuten tietäisi vituttaako muita vai ei?


      • Saag Paneer
        Perrr kirjoitti:

        Itse käytän "voihan rasisti" -kirosanaa. Mielestäni se on kirosanaksi hyvä, koska siinä sopivasti vokaaleja ja konsonantteja ja alkaa r-kirjaimella. Kunnon kirosanoissa on aina r-kirjain.
        Myös "natsi" ja "propellipää" ovat asiallisia kirosanoja.

        Aivan rrrasistin hyviä kirosanoja olet kehitellyt! Varsinkin tuo "propellipää" sattuu mukavasti.

        Kotona puisia palapelejä kootessani olen moneen kertaan manannut: "Ikean hevonvitun svedupetterit". Ärrää löytyy ja muutenkin tuntuu toimivan.


    • sdfshrjhrej

      Onneksi en ole saatana ateisti. Saan kiroilla ihan rauhassa. :D Ateistit ovat helvetin... nulipäitä. Kuka oikeesti alkaa keksimään uusia sanoja todistaakseen olevansa ateisti? :D:D:D

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe