EU:sta samanlainen kuin Iranista? (Miik.3:11, Mal.3:5)
Vain rikkaille oikeus ja hyvinvointi valtiol. Rikkaiden ja eliitin oikeusvaltio kun EU:n perustuslaki (Lissabonin sopimus) tulee voimaan.
EU ja sen jäsenvaltiot on sallimassa kuolemantuomiot ja kaventaa kansalaistensa kansainvälisiä ihmisoikeuksia päivä päivältä ja askel askeleelta entistä enemmän.
Valtio tuotaa kuoleman tavalla tai toisella toisin ajattelijoille ja köyhällistölle ja kaventaa sanan ja tiedonkulun vapautta.
EU:han on uudelleen nousut roomanvalta josta jo raamattu kertoo Danielin kirjassa. EU:n presidentti on se viimeinen anti-kristus ehdokas ja rooman valtias.
http://www.aamulehti.fi/uutiset/ulkomaat/iranissa-teloitetaan-kaksi-ihmista-paivassa/151836
ps.Lisää EU:sta uudeleen nousseesta roomanvallasta!
kirjassa; Millenium
kirj; Pekka Sartola
http://www.ajanteos.com
Vain rikkaille oikeus ja hyvinvointi valtiol. Rikkaiden ja eliitin oikeusvaltio kun EU:n perustuslaki (Lissabonin sopimus) tulee voimaan.
EU ja sen jäsenvaltiot on sallimassa kuolemantuomiot ja kaventaa kansalaistensa kansainvälisiä ihmisoikeuksia päivä päivältä ja askel askeleelta entistä enemmän.
Valtio tuotaa kuoleman tavalla tai toisella toisin ajattelijoille ja köyhällistölle ja kaventaa sanan ja tiedonkulun vapautta.
EU:han on uudelleen nousut roomanvalta josta jo raamattu kertoo Danielin kirjassa. EU:n presidentti on se viimeinen anti-kristus ehdokas ja rooman valtias.
http://www.aamulehti.fi/uutiset/ulkomaat/iranissa-teloitetaan-kaksi-ihmista-paivassa/151836
ps.Lisää EU:sta uudeleen nousseesta roomanvallasta!
kirjassa; Millenium
kirj; Pekka Sartola
http://www.ajanteos.com
Vastaukset 15
Vanhimmat
Höpö, höpö.
Pitäisi ampiua vähintään 200 kpl päivässä!
kirjoittelee tuon kaltaisia tekstejä.
Jokainen elämä on arvokas ja jokainen ihminen on tärkeä.
Lauloihan se Veikko Lavi ja Lasse Mortenson
Jokainen ihminen on laulun arvoinen jokainen tärkeä....
http://www.youtube.com/watch?v=bHTnzFq-PPA
pitäisi säästää. Luonnon laki on armoton. Sopeutumattomat on poistettava, jotta muut selviävät.!
Kerro?
Myös eläinkunnassa suojellaan heikoimpia yksilöitä vaaroilta.
Tuntematon sotilas -Hietanen
"Mä on ahvenana"
http://www.youtube.com/watch?v=HH3zksb7UaY
nyt sekoitat hyödylliset hyödyttömiin. Lajinkehitystä uhkaavat yksilöt poistetaan myös eläinkunnassa. Ei kaikkia voida pelastaa. Se on kuin Linkolan sanoin: Kun laiva uppoaa ja pelastusvene on täynnä matkustajia, vedessäolevat yrittävät hekin pelastua ja päästä veneeseen. Mutta, jotta veneessä jo olevat pelastuisivat, eivätkä kaikki hukkuisi veneen lopulta kaatuessa ylikuormasta. Niin, kirveellä sormet poikki, kuka tarrautuu veneen laitoihin. Se on lajin selviytymisen laki!.
käsite?
Lissabonin sopimus on käytännössä sama kuin ranskalaisten ja hollantilaisten kansanäänestyksissä hylkäämä EU:n perustuslaki. Jos se tulee voimaan, se tekee EU:sta oikeushenkilön, joka voi solmia kansainvälisiä sopimuksia jäsenvaltioiden puolesta. EU voi esim. päättää, että se liittyy Naton jäseneksi. Lissabonin sopimus merkitsee myös määräenemmistöpäätösten käyttöön ottamista hyvin monissa asioissa. Tämä vie pieniltä jäsenmailta niiden nykyisen pienen päätösvallan unionissa.
Suomen perustuslain 94 pykälän mukaan kansainvälinen velvoite ei saa vaarantaa valtiosäännön kansanvaltaisia perusteita. Nuo perusteet on lueteltu perustuslain 1 ja 2 pykälässä: Suomi on itsenäinen ja ylin valta Suomessa kuuluu kansalle. Tuo perustuslain ydin ei enää toteudu. EU-Suomi ei ole itsenäinen, sillä kaikki unionin lainsäädäntö on Suomen lakien yläpuolella. Ylin valta ei enää kuulu Suomen kansalle niissä asioissa, joista EU päättää.
On päivänselvää, että Lissabonin sopimuksen hyväksyminen on ristiriidassa Suomen perustuslain kanssa. Yhtä selvää on, että Suomen liittäminen EU:hun tapahtui perustuslakia rikkoen. Liitoksella siirrettiin eduskunnalle kuuluvaa lainsäädäntövaltaa ja kansalle kuuluvaa ylintä valtaa pois maasta eduskunnan 2/3 enemmistöllä.
Vastaava vallan siirtäminen vaikkapa lääninhallituksille vaatisi 5/6 enemmistön. Eduskunta rikkoi perustuslakia myös kun markka vaihdettiin euroksi. Päätös tehtiin yksinkertaisella enemmistöllä, vaikka perustuslakiin oli kirjattu, että ”Suomen rahayksikkö on markka” ja perustuslain muuttamiseen olisi tarvittu 5/6 enemmistö.
Kaiken sanotaan olevan laillista, kun eduskunta on itse todennut päätökset laillisiksi. Pukki on kaalimaan vartijana. Nykyinen oikeusministeri Brax sanoi ennen ministerin uraansa, että ”Kyllä eduskunta voi rikkoa perustuslakia”.
ja RKP:n ja Vihreät!
ps.SDP:n jäsen Paavo Lipponen on lupautunut EU presidentti ehdokkaaksi, vaikka ei osaa puhua ranskaa ja saksaa! ? !
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1712395
http://www.google.fi/search?hl=fi&q=paavo lipponen eu:n presidentiksi&btnG=Google-haku&meta=&aq=f&oq=
maanpetturuus?
Täällä kohta raiskataan 20 päivässä....
Köyhysrajan, teetetään palkatonta työtä (kirjoitus; Kirje YK:lle) ja eliitti laittaa vaikeesti kannettavia taakkoja ihmisten harteille mutta eivät itse koske niihin sormellakaan.
Nillä on huippupalkat, työedut, eläkkeet, optiot, kansanedustajilla 2.kk kesälomat jne..
http://keskustelu.suomi24.fi/node/6429234
Arkipäivän kokemuksia köyhyydestä
http://www.koyhyyskirjoitukset.org/
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread487438/pg1
miksi tunkea Eurooppaan!
UFOT VAI????