Kuka on sitä mieltä että Orlando oli väärä valinta Legolasiksi?
Orlando/Legolas
11
788
Vastaukset
- ~fanny~
Se oli täysin oikea valinta orli sopi täydellisesti siihen rooliin... Ja tätä samaa paskaa on jo jauhettu ihan tarpeeksi niin älä säkin alota!!
- Mulan
Eipä tuo kovin väärältä tunnu, hyvinhän se menee... En ainakaan osaisi kuvitella ketään muuta siinä roolissa. Musta kaikki roolivalinnat oli parasta laatua
- sinä
pyh! sanot noin vain koska olet sitä samaa ihQ-Orli-massaa. keksi jotain uutta.
- minä
eiköhän se jacson tienny kenet se siihen leffaan halus.. ja kyllä tuo mun mielest otti siihen ihan hyviä näyttliöitä.. eikä orli ees eka hakenu legon rooliin.. mut sille tarjottiin sitä ja tietty se otti sen vastaan.. ja jos se sun mielest oli väärä valinta ni älä sit kato sitä leffaa.. tai oo valittamatta.. miten vaan.. joka tapaukses jauhatte ihan paskasta asiasta! orli on mun mielest ihan sopiva siihen rooliin!!!
- höpötti
me jauhetaan ihan paskasta asiasta sun mielestä, koska huomaan että olet tyypillinen Orli-ihQttaja. Kuinka typerää on sanoa, että älä katso leffaa jos joku näyttelijä mättää? voi ei.. tuollaiset ajatusmallit pitäisi viedä ladon taakse ja lopettaa.
- minä
höpötti kirjoitti:
me jauhetaan ihan paskasta asiasta sun mielestä, koska huomaan että olet tyypillinen Orli-ihQttaja. Kuinka typerää on sanoa, että älä katso leffaa jos joku näyttelijä mättää? voi ei.. tuollaiset ajatusmallit pitäisi viedä ladon taakse ja lopettaa.
no voi kiitti! mut et sit huomannu et se oli mun mielipide?
- höpötti
minä kirjoitti:
no voi kiitti! mut et sit huomannu et se oli mun mielipide?
no tottakai kaikkien Orli-fanittajien mielipide on että sen arvosteleminen on paskanjauhamista!
- minä
höpötti kirjoitti:
no tottakai kaikkien Orli-fanittajien mielipide on että sen arvosteleminen on paskanjauhamista!
no mulle ny on yks hailee mitä mieltä itekukin on....
- Dildo Peppuli
..Aragornin virkaan olisi pitänyt saada joku miehekkäämpi. Viggo Mortensenilta puuttuu tarvittava karisma. Kaiken lisäksi hänen puhumisensa kuulostaa välillä määkimiseltä.
Gandalf ja Saruman olivat oikeita valintoja. Hobiteista en sano mitään, nehän on sellaisia pikkuhomoja. Kaikki miespuoliset haltijat näyttivät hinttimäisiltä, erityisesti Galadrielin ukko. Mutta hinttimäisyys oli kai tarkoitus.
Yliampuvimmat hahmot olivat se Grima käärmekieli ja Minas Tirithin virkaatekevä kunkku.- höpötti
ilmeisesti provosointi tarkoituksessa.. empä sano mitään.
- Dildo Peppuli
Aragornin puhe _kuulostaa_ määkimiseltä. Kuuntele vaikka ykkösosasta kohta, jossa joukkio kokoontuu sormuksen ympärille ja Aragorn sanoo jotain siitä, ettei sormuksen voimaa voi hallita. Samanlaista ininää on monessa kohdassa, joka osassa. Kuninkaan pitää olla mahtipontinen, ei hissukka. Boromirkin olisi saattanut olla parempi, tosin näyttää hieman enemmän konnalta.
Kukaan trikoissa juoksenteleva ei voi näyttää miehekkäältä, ei myöskään haltijat. Irlantilaiset steppitanssijat esim. Flatley näyttävät aivan yhtä homoilta trikoineen.
Käärmekieli oli ylimeikattu - itse asiassa ainoa koko trilogian "normaali" ihminen, jota oli meikattu näkyvästi. Minas Tirithin viranhaltijan olemus poikkesi kirjasta, leffassa hänestä leivottiin kyvytön pahis.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv282721- 1372516
- 1352114
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?1162113Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.121834Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161591368Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu291182Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo931162Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt891142Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381098