Itse tunnen itseni aina lapseksi 82v äitini kanssa.
Minkä tälle voi...
Koskahan aikuisuus alkaa?
7
196
Vastaukset
- luulen että
aikuisuus alkaa sitten kun osaa kantaa vastuun tekemisistään itse. Ymmärtää tarkkaan oikean ja väärän. Ja toimii sen mukaan. Ihminen tuntee itsensä aina nuoreksi tai siis mieli ei kait vanhene koskaan.
Joskus aikuisiksi tullaan jo varhain joskus vasta iäkkäämpänä. Kun ymmärtää niin sitten. Sen kyllä tietää sitten. - PimuF.
tehtiin reissu Särkäniemeen, Tampereelle tiedäthän tuon paikan..;)) Kliffaa oli...kotiin tultiin hetki sitten..vielä ei nukuta...nooh...kerran kesässä täytyy päästä;)) Laitteissa kieppui mies ja kundi...En minä en uskaltanut enäää..se kastelujoki juttu vain;)) Vaatteet oli vähän aikaa ihan lits..ja läts..;))
tsau; Hyvää Yötä Hande.
Pimu Se alkaa silloin kun huomaat, että kukaan ei voi sinua auttaa, vain sinä ihan itse pystyt siihen.
- kysymys.
Kyllä se miettimään laittaa näitä palstoja lukiessa.
- nää ..
koskaan aatellu, että tämä on aikuisten varaventtiili?
Lauseillaan, mitä sylki suuhun tuo, kun muuten arjessä pitää olla niin tiukkana, ja aikuista. - O - O
nää .. kirjoitti:
koskaan aatellu, että tämä on aikuisten varaventtiili?
Lauseillaan, mitä sylki suuhun tuo, kun muuten arjessä pitää olla niin tiukkana, ja aikuista.pitäisi merkitä "tiukkana" olemista? Miksei aikuinen voisi säilyttää koko elämänsä ajan luovuuttaan, elämäniloaan ja jostain kumman syystä yleensä vain lapsuuteen yhdistettyä leikkimieltä?
- pilke*
on varsinainen kujeilija ja saa Palvelutalossa aikaan hilpeyttä ja hauskuutta.
Ja me yhdessä nauramme ja vitsailemme joskus ihan "sopimattomiakin"- ja ihmettelemme,miten vitsit ja tarinat saa lennokkaasti siivet alleen.
Eli aikuisenakin voi olla lapsen-ja nuorenmielinen,kaikilta se ei onnistu.
Ja mitä on aikuisuus?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad1011795- 591170
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4441139- 1701043
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän131822- 58821
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä49766- 84763
- 51718
- 57681