tekstiviestikynyttäjät ladon taakse

kyllä se on nyt niin, että on ihan asiallista myöntää korkeakorkoisia vippejä, mutta jos ja kun käräjille pääsen tekstarikynyttäjän kanssa ni suunnitelmat on valmiina. minä tai joku muu tulee tekemään oikeudesta taidetta!
3159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No sitten vaan sanoista tekoihin. Ei se tääl jeesustelu paljoa auta jos muutenkaan

Äänestä
  • Tuomo on hyvä mies! Ei solvata Tuomoa. Kyllä hän on ne meidän euromme varmaan jotenkin ansainnut. Täytyyhän hyvän bisneksen keksiminen jotenkin palkita.

    Äänestä

Kuka on sinut pakottanut noita tekstiviestejä lähettämään tai vastaanottamaan?

Oikein, ei kukaan. Päätöksen olet tehnyt aivan itse.

Joten, mikä on ongelma. Jos on, niin sen ongelman aiheuttaja löytyy peiliin katsomalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hermafrodiitti kirjoitti:

kyllä se on nyt niin, että on ihan asiallista myöntää korkeakorkoisia vippejä, mutta jos ja kun käräjille pääsen tekstarikynyttäjän kanssa ni suunnitelmat on valmiina. minä tai joku muu tulee tekemään oikeudesta taidetta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu