Kirkkovene

5103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kysymys siitä, että Neitsyt Maarian neitseellinen vittu on ilmestynyt ihmeenomaisesti kallioon. Jos hänen poikansa voi ilmestyä koiran persiiseen tai vaatekaappiin, niin miksei M. voisi ilmestyä kiveen?

Äänestä
  • Eiks tommonen luonnonmuodostelma oo enemmän niinkun kiitos ja ylistys Teh Pillulle?

    Äänestä

  • panteisti kirjoitti:

    Eiks tommonen luonnonmuodostelma oo enemmän niinkun kiitos ja ylistys Teh Pillulle?

    kirkkovene-aloitukset. Minun historiassani pikkupojat piirtelivät niitä koulun vessan seiniin puutteessaan. Olen sen verran vaatimaton, etten leuhki mitä itse vastaavassa iässä tein.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


luonnossa. kirjoitti:

http://sassafrasjunction.files.wordpress.com/2009/06/cunt-island.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu