Mitäs ihmettä tämä nyt taasen onkaan?
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2009081010055821_ul.shtml
:-O
Eikö kaikki lajit kömpineet arkista kerralla, vai onko jälleen tiedemiesten petolliset silmät jättäneet nämä huomaamatta aivan viime päiviin saakka?
Massarappeutumien tuorein aalto kenties?
selittäkää oi jumalan viisaat!
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2009081010055821_ul.shtml
:-O
Eikö kaikki lajit kömpineet arkista kerralla, vai onko jälleen tiedemiesten petolliset silmät jättäneet nämä huomaamatta aivan viime päiviin saakka?
Massarappeutumien tuorein aalto kenties?
selittäkää oi jumalan viisaat!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mitäs luulet, ovatkohan ne tiedemiehert mahtaneet vuosikymmenten varrella harrastaa paljonkin vuoristokiipeilyä kuudessa - kahdeksassa kilometrissä?
Eikö "jumalasi" sitten tiennyt mitä tuli luoduksi? Oliko hän kännissä luomisprosessin ajan?
oikein sekoilet?
Harrastivathan arkin elefantitkin vuorikiipeilyä kavutessaan alas Araratia. Se oli muuten temppu se. Vai onko olemassa vuoristoelefantteja, joista nämä paremmin tunnetut afrikan ja intian elefantit ovat rappeutuneet?
Eipä yllätä tämä lopputulos. Ei näytä olevan mitään järjellistä sanottavaa tähän jumaluskoisilla, jos nyt ei tosin muillakaan.
Tähänkään ei vissiin löydy mitään valmista kreasivuston patenttivastausta, jolla pääsi hummaamaan. Niinpä sitten ollaan hiljaa.
Pittääpä ensi kerralla kysyä jotakin tutumpaa ja turvallisempaa johon löytyy valmiiksi pureskeltu perusvastaus kreationistisivustoilta.
Nuo lajit ovat olleet tuolla kaiken aikaa, välittämättä siitä oletteko te havainneet niitä vai ette. Sinänsä varsin typerä ja ajattelematon vastakkainasettelu. Haluat vain haastaa riitaa kreationistien kanssa?
Rappeutumislajiutumisen hypoteesi ei ota kantaa siihen, montako lajia syntyy ja löytyvätkö ne heti vai kohta, joten se ei töräyksestäsi muuttunut yhtään entistä epäuskottavammaksi. Eipä silti, että olisi ollut enää varaakaan; taisit tappaa jo tarkkaan kuollutta.