Hei!
Minulla on ollut nyt puolitoistaviikkoa samantapaisia oireita kuin pissatulehduksessa: alaselän kipua, alavatsakipua, nivuskipua, reisissä kipua, lämpöilyä, jatkuva pissalla ravaaminen joka ei auta asiaan, tuntuu koko ajan että pissattaa. Pissaamisen jälkeen tulee ns. kramppi (pitää työntää lujasti) tuntuu kuin rakko ei tyhjenisi kunnolla.
Minulta on otettu virtsanäyte ja hiivanäyte jotka molemmat negatiivisia. Klamydiaa minulla ei voi olla.
Tulen kohta hulluksi tämän kanssa, tk:ssa hoitaja käski mennä gynelle, mutta täältä se on hiukan hankalaa.
Eikö tavallinen päivystys lääkäri voi katsoa ultralla jos jotain näkyis..
Onko kenelläkään muulla samanlaista ja minkälaista hoitoa sait?
Auttakaa hyvät kanssaihmiset
Apua!
2
455
Vastaukset
- tsitsitsiu
Näin heti alkuun suosittelisin tekemään vielä varmuuden vuoksi klamydiatestin, sillä käsitykseni mukaan monet oireista viittaavat siihen, tai johonkin muuhun sukupuolitautiin.
Itsellä oli jatkuva pissahätä, sain pahimmillaan vartin välein käydä vessassa, joskus kirveli, joskus ei. Sukupuolitautitestit oli tehty muutamaa kuukautta aiemmin ja ne tehtiin uudelleen, mutta mitään ei löytynyt. Vaivaa jatkui ehkä noin kuukauden verran ja lisäksi ulkosynnyttimiä "poltteli". Ei kirvellyt tai kutissut, mutta jatkuva polttelu, eikä hiivaa ollut. Toinen gynekologi kertoi että usein tällaisia vaivoja hoidetaan hiivana, mutta joskus se aiheutuu siitä, että bakteerikanta muuttuu alapäässä. Minulle se "sopi" hyvin, koska aloin seurustelemaan uuden miehen kanssa, jolloin tälläinen bakteerien vaihtuminen on yleistä, ja joskus se ilmenee näin voimakkaana.
Voisiko sinulla liittyä tällaiseen asiaan? Tosin nuo sinun kipuilut epäilyttää, sillä itsellä ei ollut mikään paikkaan kipeänä.- Hulluuden partaalla..
ei voi olla klamydiaa, koska olen naimisissa oleva ihminen. Mieheni ei ole käynyt vieraissa jne.. Vuosi sitten minulta otettiin varmuuden vuoksi klamydia ja se oli negatiivinen. Eilen aloin syömään antibiootteja ja nyt tuntuu helpottavan, kumma juttu. Toivottavasti häipyis nyt..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4674054Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3181692- 1161526
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n891474Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991408Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n601375- 521316
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi981235- 441079
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa341078