ja taas Jeesusta on tungettu sellaiselle forumeille, jolle se ei kuulu.
LIsään siis tännekin jotain randomia, kun lasetus on talon tapa:
Miten hyvin silli kiihtyisi vastavirtaan, jos sillä olisi selässä V8 moottori?
Ja 100 ruokoilevaa sillikaveria evät ristissä?
Sillien kiihtyvyydestä arvio
28
344
Vastaukset
- todé*
että "siilien kiihtyvyys". Siitä aiheesta olisi ollut mielenkiintolista keskustella. Siilit on niin mukavia.
Sillit taasen ovat ihan tuntemattomia suureita useimmille helluntailaisille, samoin ruokoileminenkin kanssa on tuntematon käsite. Mitä tarkoittanee?- Koiraparka
Siili syö ja kakkaa yhtaikaa. On niin söpöä.
- Anonyymi
Koiraparka kirjoitti:
Siili syö ja kakkaa yhtaikaa. On niin söpöä.
Valkoposkihanhi ja rusakko
- -B-
Eihän se, jos Chevyn isolohkoon kytketään, häävi ole kiihtymään. No ilokaasulla ehkä.
- 2toinen2
Varmaan saa lähistöllä olevat ViherPiipärtäjä Sillit laulamaan Hoosiannaa,sekä Amis-Sillit lyömään Tojotansa subbarit LeväKovuudel'e Volyymissä?
- Anonyymi
2toinen2 kirjoitti:
Varmaan saa lähistöllä olevat ViherPiipärtäjä Sillit laulamaan Hoosiannaa,sekä Amis-Sillit lyömään Tojotansa subbarit LeväKovuudel'e Volyymissä?
AasiHonna, Poovidin Taika
PRÖÖÖÖT - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
AasiHonna, Poovidin Taika
PRÖÖÖÖToovidin Taika
PRÖÖÖÖT
Äänestä
Kommentoi
Anonyymi (
Kirjaudu
/
Rekisteröidy
)
- Etsivä löytää
ÖGNH UP
- sillien-kiihtyvyys
mitä hittoa juuri luen :D
- dqwkpå
wdqkpåsämö iiik
Valitse kaikki kuvat, joissa näkyy
kuva
- HÄTÄTILANNE
HELLARIEN elämään on tunkeutunut älypuhelin..edes toisella on älyä. Toinen on takuuhuollossa koko ajan.
- HÄTÄTILANNE
Amen kerroin toden(ei nimimerkki)
- HÄTÄTILANNE
Polttoaineen kulutus tässä vauhdissa 90–110 litraa/100 km. Moottori on luotettava nelitahtinen JaMZ-238V-dieselmoottori. Sen iskutilavuus 14,86 litraa ja nimellisteho 240 hv (177 kW). Polttoainesäiliöt (4 kpl. 500l ) sijaitsevat kututilasas
- Samaatietä
Lui monesti minäkin, että mitä ihmettä :,D
- Samaatietä
No mä luule, et se olisi entine silli, jos se selekkää iskettäs V8 moottori.
- Koiraparka
Sillit ylööös.
- Anonyymi
fdfds
- Anonyymi
upoup!
- Anonyymi
Melkose vanha alotus. Minähi oli nuori ja terve ku alotus väsätty 🤔
- Anonyymi
Onhan se sääli. Keskustella sillien(luin aluksi että siilien) kiihtyvyydestä vuosia.
Olisikohan ollut jotain 2006 tai jotain sinnepäin, kun löysin tämmöiset palstat, hukkaan heitettyä aikaa. Paljolta olisi säästynyt.
LS- Anonyymi
. Kuutos-SILLIIN turboja on asennettu paljon jälkikäteen. Intercooler-Silli olisi siisti täky.
- Anonyymi
eaws!
- Anonyymi
BMW 750i maksoi Suomessa vuonna 1988 698 000 markkaa eli 203 397 euroa (v. 2016 kerroin 0,2914).
- Anonyymi
Mahtavaa ettei ihan vielä langetettu 🔥
- Anonyymi
uio89jkuo
- Anonyymi
Sillit kurvaa
- Anonyymi
fåmpwecks¨zlx'
- Anonyymi
tsde
- Anonyymi
ÖLÖ
- Anonyymi
koö
- Anonyymi
Siilin kiihtyvyys vaikuttaa siihen tapahtuu se täysin tasamaalla, ala-vai ylämäkeen.
Vähänkin alamäessä, maan vetovoiman kiihtyvyys auttaa kovin paljon, koska maa vetovoimalla on käytettävissä paljon enemmän energiaa kuin mitä mihinkään tankkiin koskaan mahtuu. Se energia on rajaton sekä sitä välittävä voimansiirto käytännössä rikkoutumaton. Missään vaiheessa ei mene kardaani poikki tai tukilaakeri petä, vaan kiihtyvyys on aina vakio ja luotettava.
Se on paljon yksinkertaisempaa tekniikkaa kuin mitä ihminen rakentaa ja sen negatiivinen puoli on vain siinä ettei toimi ylöspäin.
Maan vetovoiman kiihtyvyyttä ei ole rakennettu kiihdytyskisoja silmälläpitäen, vaan siksi että me pysyisimme tällä telluksella vähän isommassakin temmellyksessä.
Kun maan vetovoiman kiihtyvyys on niin yksinkertainen asia ja jokainen tietää miten se rakentuu, millä systeemillä veto siinä tapahtuu, niin sitä kannattaa aina käyttää hyväksi kun sen tarjoama energia on ilmaista eikä saastuta ilmaa. Joskin sen alkuperä on vähän hämärän peitossa, mutta ei tule ainakaan Teboililta. - Anonyymi
Siili on tietenkin niin torvelo ettei se tajua miksi kiihtyvyys alamäkeen on huomattavasti parempaa kuin vastamäkeen jossa kone alkaa hyytyä jo ensimetreillä. Ei siili ole niin perehtynyt tieteeseen että tietäisi miten painovoima syntyy, mistä se saa mahtavan energian ja millä systeemillä se voima välittyy kuin ei ole hinausköyttä välissä. Siilille sen tyhmyyden voi tietenkin antaa anteeksi, mutta ihminen onneksi selvittänyt sen asian juurta jaksain ja osaa hyödyntää putouskiihtyvyyttä erilaisissa yhteyksissä. Silti ihminen ei vielä osaa valjastaa sitä vapaaseen käyttöön, siten että painovoima auttaisi vähän ylämäessäkin. Muttei siinä mene kuin hetki, niin ihminen pystyy operoimaan painovoimaa tahtonsa mukaan. Sarjakuvissa painovoima jo välillä katoaa ja palautuu sitten taas takaisin kuin painovoimmaksu on maksettu.
- Anonyymi
Miks hörhöt ei hörhöile enää?
- Anonyymi
Siilitien Iigelkottvägen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1117151- 954721
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista594697Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee493859- 513788
- 2153748
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san263333- 512711
- 372594
- 382289