Mönkäreen RAY antoi rahaa SDP:lle

Myös Mönkäreen johtama RAY on antanut vaalirahaa SDP:lle.
10193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ovat rahat menneet hyvään tarkoitukseen - suomalainen voittaa aina.

Äänestä
  • sdp edustaa noin 10 % suomen kansasta, ei siis kovinkaan suurta osaa.

    Äänestä

  • sossu on venäläinen kirjoitti:

    sdp edustaa noin 10 % suomen kansasta, ei siis kovinkaan suurta osaa.

    valtiolle,töppöjään ministeri kaudeltaan.ei varmaankaan muista.

    Äänestä

  • sais maksaa takaisin kirjoitti:

    valtiolle,töppöjään ministeri kaudeltaan.ei varmaankaan muista.

    omistaan milloinkaan.OTTAA ITSELLEEN ;SE ON VARMA:

    Äänestä

  • sossu on venäläinen kirjoitti:

    sdp edustaa noin 10 % suomen kansasta, ei siis kovinkaan suurta osaa.

    demaripresidentti jo melkein kolmekymmentä vuotta. Pitäisikö mielestäsi kansa vaihtaa?

    Äänestä

Mönkäreen puoliso Juha Laisaari on ollut Tradekan toimitusjohtajana. En tiedä onko enää. Tai missä vaikutta nykyään. Mikä on hänen yhteytensä on ollut tappiollisen Tradekan rahojen ohjaamisessa vasemmistopuolueille.

YT-neuvottelujakin on Tradekassa ilmeisesti käyty liiketoiminnan kannattavuuden parantamiseksi.

= työntekijöitä pihalle ja rahaa puolueiden tukemiseen. Mahtava yhtälö!

Näin toimii työväenpuolue.

Äänestä
  • ON TOISTEN RAHOJA JAHJOA:LILIUS EI UNOHDU:ANTAJAT VASTUUSEEN:

    Äänestä

Edes Mönkäre ei uusimmassa kyselyssä sanonut arvostavansa Jutta Urpilaista poliitikkona. Jutta jäi nollille. Näytti olevan ainoa suuren puolueen puheenjohtaja, joka ei saanut kannatusta keneltäkään.

Äänestä
  • puolue ei ole enää iso, se on siirtynyt sarjaan ja-ne-muut-paskaryhmät.. kummallista että joku hitaasti kehittyvä vielä äänestää tuota paskaa..

    Äänestä

  • ko .. kirjoitti:

    puolue ei ole enää iso, se on siirtynyt sarjaan ja-ne-muut-paskaryhmät.. kummallista että joku hitaasti kehittyvä vielä äänestää tuota paskaa..

    duuni porukasta.yksin asuvista.pieni tuloisista yhtään mitään.ei mitään ottetta asioihin.ihmettelen,kuka niitä äänestää.mielummin aku ankkaa.soini ja räsänen paljon parempia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei yllätys kirjoitti:

Myös Mönkäreen johtama RAY on antanut vaalirahaa SDP:lle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu