Suurin petos?

Mikä se on?

IHMISKUNNAN SUURIN PETOS

Langennut enkeliruhtinas, sielujemme vihollinen esiintyy uskonnollisessa valeasussa valkeuden enkelinä, muka hyvän palvelijana. Ihmiset eivät yleensä tiedosta petosta, vaan erehtyvät pitämään esim. kirkon toimintaa hyvänä. – Raamattu sanoo näin: ”Itse saatana tekeytyy valkeuden enkeliksi. Ei ole siis paljon, jos hänen palvelijansakin tekeytyvät vanhurskauden palvelijoiksi.” 2 Kor.11:14-15. ”Ja he pettävät suloisilla sanoilla ja kauniilla puheilla vilpittömien sydämet.” Room. 16:17-18.
Uskonnollinen eksytys on vakavaa petosta siksi, että ihmiset eivät siinä tiedosta olevansa paholaisen talutusnuorassa. He eivät näe todellisuutta siitä huolimatta, että kirkot ym. uskonnot ovat aina olleet sotien, kärsimysten ja kauhujen aiheuttajia. Sotainen kristinuskonto noitarovioineen ei tee siinä poikkeusta!!!
Uskontojen muotomenoilla paholainen tyynnyttää ne, jotka alkavat etsiä yhteyttä Jumalaan. Se on kehittänyt uskonnosta jumalyhteyden korvikkeen.
Uskonto (jokainen niistä) on mitä suurin ja kauhein ihmiskuntaa kohdannut petos!!!

Alkuperäinen kristinusko ei ole vain uskonnollisia oppeja, muotomenoja ja mielipiteitä. Uskonnot eivät avaa ihmisille Taivaan portteja. Parhaatkaan ideologiat ja uskontojen jäsenyydet eivät johda yhteyteen Jumalan kanssa. Vain ylösnoussut Jeesus voi antaa syntisi anteeksi! Ota siis Hänet vastaan! Näin saat syntisi anteeksi, ja armahdettuna saat kokea yhteyden Jumalan kanssa.
Kirkossa paholainen eksyttää ihmisiä esiintyen siellä Jumalana ja Pyhänä Henkenä!
Paholainen on myös keksinyt lapsikasteen siihen liittyvine harhaoppisysteemeineen. ”Suloisilla sanoilla” ja kauniilla seremonioilla se estää ihmisiä ottamasta vastaan Jumalan armoa Jeesuksen veren kautta.
Jumala on kaikkia uskontoja vastaan!

Raamattu opettaa, että ihmisillä on ainoastaan yksi mahdollisuus pelastua. = Jumala lähetti oman Poikansa sovittamaan syntimme Golgatan ristillä verellään ja kuolemallaan. Jeesus tuli sijaisuhriksi ottamalla päällensä meille kuuluvan syntien rangaistuksen. Hän kärsi ja kuoli; mutta Jumala herätti Hänet kuolleista. –
Elävä Jeesus on nyt Isän Jumalan valtaistuimella. Hänellä on valta antaa syntisi anteeksi. Siihen ei pysty kirkko tai mikään muukaan instituutio. Sinun tulee itse henkilökohtaisesti ottaa vastaan Jumalan armo Jeesuksen veren kautta. Siihen et tarvitse uskontoa. Jeesus ei ole perustanut yhtäkään kirkkoa.
Jeesus ja ristin työ on ainoa pelastuksen mahdollisuus! ”Minä olen Tie, Totuus ja Elämä! Ei kukaan tule Isän tykö muutoin kuin minun kauttani!” Joh. 14:6.
Vain Jeesus, Ainoa Pelastaja, antaa Sinulle armon ja johdattaa Sinut Taivaaseen.

Ottamalla vastaan ylösnousseen Jeesuksen ( 1.) syntiesi Sovittajaksi ja ( 2.) elämäsi Herraksi, saat kokea, että Jumalan rakkaus alkaa hallita elämääsi. Et enää hyväksy syntiä, kieroilua, väkivaltaa tai uskontoja. Sinusta tulee valkeuden lapsi! 1 Tes.5:5.

Eroa kirkosta ja anna elämäsi Jeesukselle! Jumala rakastaa Sinua!

Ota yhteyttä.
Weijo Lindroos. Puh. 040 556 32 97
E-mail: http://[email protected]

Internetsivut: http://www.Jeesus-on-Herra.com

1

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minä Olen

      Olisihan tuo hienoa, jos minun ei tarvitsisi muuttaa elämääni mitenkään, kuin vain uskoa, että Jeesus minut pahojen tekojeni vastuusta vapauttaa. Viimeistään kuolemasi jälkeen tulet huomaamaan, kuin jokainen muukin uskovainen, että vastattava on tekojensa seurauksista, mutta ei ikuisesti kuten kirkko opettaa. Eihän ne pahat teotkaan ole ikuisuudesta kotoisin. Paras on opetelloa kuolemaan niistä jo täällä eläissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      72
      3053
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      55
      2715
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2335
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2178
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1996
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      54
      1906
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1576
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1537
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1380
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      29
      1349
    Aihe