Mitä kirkko on?

Tässä siitä:

IHMISKUNNAN SUURIN PETOS!

Langennut enkeliruhtinas, sielujemme vihollinen esiintyy uskonnollisessa valeasussa valkeuden enkelinä, muka hyvän palvelijana. Ihmiset eivät yleensä tiedosta petosta, vaan erehtyvät pitämään esim. kirkon toimintaa hyvänä. – Raamattu sanoo näin: ”Itse saatana tekeytyy valkeuden enkeliksi. Ei ole siis paljon, jos hänen palvelijansakin tekeytyvät vanhurskauden palvelijoiksi.” 2 Kor.11:14-15. ”Ja he pettävät suloisilla sanoilla ja kauniilla puheilla vilpittömien sydämet.” Room. 16:17-18.

Uskonnollinen eksytys on vakavaa petosta siksi, että ihmiset eivät siinä tiedosta olevansa paholaisen talutusnuorassa. He eivät näe todellisuutta siitä huolimatta, että kirkot ym. uskonnot ovat aina olleet sotien, kärsimysten ja kauhujen aiheuttajia. Sotainen kristinuskonto noitarovioineen ei tee siinä poikkeusta!!!

Uskontojen muotomenoilla paholainen tyynnyttää ne, jotka alkavat etsiä yhteyttä Jumalaan. Se on kehittänyt uskonnosta jumalyhteyden korvikkeen.
Uskonto (jokainen niistä) on mitä suurin ja kauhein ihmiskuntaa kohdannut petos!!!

Alkuperäinen kristinusko ei ole vain uskonnollisia oppeja, muotomenoja ja mielipiteitä. Uskonnot eivät avaa ihmisille Taivaan portteja. Parhaatkaan ideologiat ja uskontojen jäsenyydet eivät johda yhteyteen Jumalan kanssa. Vain ylösnoussut Jeesus voi antaa syntisi anteeksi! Ota siis Hänet vastaan! Näin saat syntisi anteeksi, ja armahdettuna saat kokea yhteyden Jumalan kanssa.

Kirkossa paholainen eksyttää ihmisiä esiintyen siellä Jumalana ja Pyhänä Henkenä!
Paholainen on myös keksinyt lapsikasteen siihen liittyvine harhaoppisysteemeineen. ”Suloisilla sanoilla” ja kauniilla seremonioilla se estää ihmisiä ottamasta vastaan Jumalan armoa Jeesuksen veren kautta.
Jumala on kaikkia uskontoja vastaan!

Raamattu opettaa, että ihmisillä on ainoastaan yksi mahdollisuus pelastua. = Jumala lähetti oman Poikansa sovittamaan syntimme Golgatan ristillä verellään ja kuolemallaan. Jeesus tuli sijaisuhriksi ottamalla päällensä meille kuuluvan syntien rangaistuksen. Hän kärsi ja kuoli; mutta Jumala herätti Hänet kuolleista. –

Elävä Jeesus on nyt Isän Jumalan valtaistuimella. Hänellä on valta antaa syntisi anteeksi. Siihen ei pysty kirkko tai mikään muukaan instituutio. Sinun tulee itse henkilökohtaisesti ottaa vastaan Jumalan armo Jeesuksen veren kautta. Siihen et tarvitse uskontoa. Jeesus ei ole perustanut yhtäkään kirkkoa.
Jeesus ja ristin työ on ainoa pelastuksen mahdollisuus! ”Minä olen Tie, Totuus ja Elämä! Ei kukaan tule Isän tykö muutoin kuin minun kauttani!” Joh. 14:6.

Vain Jeesus, Ainoa Pelastaja, antaa Sinulle armon ja johdattaa Sinut Taivaaseen.

Ottamalla vastaan ylösnousseen Jeesuksen ( 1.) syntiesi Sovittajaksi ja ( 2.) elämäsi Herraksi, saat kokea, että Jumalan rakkaus alkaa hallita elämääsi. Et enää hyväksy syntiä, kieroilua, väkivaltaa tai uskontoja. Sinusta tulee valkeuden lapsi! 1 Tes.5:5.

Eroa kirkosta ja anna elämäsi Jeesukselle! Jumala rakastaa Sinua!
_______________


Ota yhteyttä.
Weijo Lindroos. Puh. 040 556 32 97

E-mail: http://[email protected]

_________________________________


Internetsivut: http://www.Jeesus-on-Herra.com

1

563

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • *** Tähtitaivas ***

      Jeesus kuuluu kristiuskontoon, joten kuuluitpa kirkkoon tai et, olet kuitenkin tuon opin sisällä.
      Jos kirkossa syödään Jeesuksen lihaa ja verta ( muotomeno ehtoollinen) syödään itseasiassa kristinuskon kolmiyhteistä jumalaa, se on pakanallista, se on kuitenkin Jeesuksen oma käsky.
      Joten siitä et pääse, vaikka et kirkkoon kuulukaan.

      Koko kristinusko on mätä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      198
      6928
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2046
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1688
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1390
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1248
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1108
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1074
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1006
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      253
      961
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      929
    Aihe