Tradeka boikottiin

Tradeka on rahoittaa vasemmistoliittoa. Siwa, Valintatalo, Euromarket, Cumulus ja Rantasipi boikottiin!
14158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

kauppaliikkeissä ja hotelleissa käyneet? Siitä vaan boikottiin. Työläiset ovat boikotoineet K-kauppoja jo vuosikymmeniä. Nykyään työläiset ovat pikkuhiljaa valtaamassa S-ryhmää itselleen. Tradeka joutaa kuihtuakkin pois.

Äänestä
  • Ei ole haalareita Siwassa näkynyt
    ja oli ne ennen EKA:ssa kalliimmat
    kuin Sokoksella.

    Porvarit kipaisee hakemassa iltakeskarinsa
    korttelin Siwasta klo 20:50.Köyhälistö
    se painuu Stockmannin "Hulluille päiville"
    Siis kokoomuslaiset on todella työväen-
    liikkeen suurin tukiryhmä.

    Äänestä

Jos et halua maksaa ylimääräistä ja tukea vasemmistopuolueita, vältä näitä liikkeitä........................................................... ..................................................... ............................................ .
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/68723-nain-toimii-vasemmiston-”kummiseta”

Äänestä

niiden pitäisi rahoittaa?

Äänestä
  • Nyt ymmärrän miksi Valintatalossa kahvikin maksaa euron enemmän kuin K-liikkeissä. Tähän loppui vasemmiston piilotuki omalta osaltani!

    Äänestä

Käyn siellä entistä enemmän, porvarisiat kuriin.

Äänestä

Todella älykäs tyyppi.Ei saastuta
kauppareissuilla Mersullaan,
ja säästää ison summan vuodessa
euroja.

Äänestä
  • Ainakaan minun rahoillani kasattuja voittoja ei kokkareille enää lahjoiteta!

    Äänestä

Minä äänestän jaloillani ja kävelen jatkossa muihin kuin Tradekan liikkeisiin. Ketju syytää rahaa punikeille, vaikka tekee miljoonatappioita joka vuosi.

No kun asiakkaat vähenevät, niin kaatuu viimeinenkin punapääoman linnake lopulta.

Tervemenoa

Äänestä

Tradeka Oy ei tue Vasemmistoliittoa vaan Osuuskunta Tradeka-yhtymä. Osuuskunta Tradeka-yhtymä omistaa Tradeka Oy:stä 15,6%. Intustri Kapital omistaa 65,4% ja Wihuri/Ruokamarkkinat Oy 15,6% Tradeka Oy:sta. Yrityksen toimivalla johdolla on 3,3% yhtiöstä.

Mikäli Tradekaa boikotoidaan, niin boikotti kirpaisee eniten Intustri Kapitalia, joka ei tue vasemmistopuolueita.

Muistaakseni Vasemmistoliiton Esko Seppänen omistaa ainakin yhden osakkeen jokaisesta Suomen pörssiyhtiöstä. Eikö olisi sen takia syytä boikotoida kaikkia Suomen pörssiyhtiöitä?

Äänestä
  • Tradeka Oy on nykyään Suomen Lähikauppa Oy.

    Äänestä

  • Wanna be porvarit asialla!!!Mehän ei vasemmistoa tueta -huutavat kilpaa ja samalla kumartelevat rikkaille ja ovat mukana tukemassa näitä poliittisia tekoja rikkaiden ja suuryritysten hyväksi. Sukuun kuuluu yksi rikas kokoomuslainen ja hänkin naurelee aina näille "haluaa olla kokoomuslainen" -tyypeille, kun niitä voi kusettaa miten vaan. Ja oletteko huomannut, että aina kun joku asia on rempallaan kokoomuksessa niin asiaa laitetaan selvittämään juuri tällainen "koti, isänmaa ja uskonto wannabe" -tyyppi, joka tekee mitä vain ja koska vain kokoomuksen eteen.Hauska seurata vierestä näitä duunareita, jotka ovat kokoomuslaisia, ne ovat parhaita!!!

    Äänestä

  • Kanta-asiakas kirjoitti:

    Tradeka Oy on nykyään Suomen Lähikauppa Oy.

    Osuuskunta Tradeka-yhtymä omistaa sataprosenttisesti ravintola- ja hotellitoimintaa harjoittavan Restel Oy:n.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aapeeäl kirjoitti:

Tradeka on rahoittaa vasemmistoliittoa. Siwa, Valintatalo, Euromarket, Cumulus ja Rantasipi boikottiin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu