RAJATTOMAT RAHAVARAMME !

http://www.yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2009/08/valtio-omisteisten_yhtioiden_vaalituet_ulkomaille_selvitetaan_928070.html


No voihan helevetti! Nyt se repesi!
Vai että on Suomalaisten rahoja kenkätty jopa ambomaiden vaali skaboihin? Minkähän verran nuo Suomalaiset rahojen kenkkääjät ovat käärineet almuista omiin liiveihinsä?? Minä en kyllä usko vielä tällä syönnillä, jotta edes Suomalainen MULGWIST, on niin helevetin tyhmä jotta heittelee rahojamme, pimeisiinmaihin hyötymättä siitä itsekin !
Uskookos joku toinen baanalainen ???

Late Lapista. Sutkit jänkhän RY !
8187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

voidella rahalla luuletko,että ne firmat muuten saa toimia rauhassa.

Äänestä
  • erilainen, globaalissa toimintaympäristössä on globaalit säännöt .. kuten UPM totesi kadotetusta 50000 puuerästä, 'se on niin pieni, ettemme tee sille mitään' .. niillä on varaa laittaa budjettiin markkinointi ja toiminnanedistämisrahaa.. pakko olla, jos tekee miljardi-investoinnin, sen toiminta pitää turvata poliittisesti ... ja kun on oma mies vaikkapa sisäministerinä tms. viranomaisten apu on taattu, ei tartte lahjoa joka ikistä uutta poliisia brasilisassa .. luulisi Latenkin ymmärtävän tällaisen pikkujutun ..

    Äänestä

  • on... kirjoitti:

    erilainen, globaalissa toimintaympäristössä on globaalit säännöt .. kuten UPM totesi kadotetusta 50000 puuerästä, 'se on niin pieni, ettemme tee sille mitään' .. niillä on varaa laittaa budjettiin markkinointi ja toiminnanedistämisrahaa.. pakko olla, jos tekee miljardi-investoinnin, sen toiminta pitää turvata poliittisesti ... ja kun on oma mies vaikkapa sisäministerinä tms. viranomaisten apu on taattu, ei tartte lahjoa joka ikistä uutta poliisia brasilisassa .. luulisi Latenkin ymmärtävän tällaisen pikkujutun ..

    riitä, kun tuloksiin pyrkii! Jos yksi ymmärtää, toinen ei ymmärrä miksi jäi ilman.

    Äänestä

Latehan se haluaisi antaa kaikille mahdollisuuden päästä Kelan eläkkeille. Siinä sitä vasta rajattomia rahavaroja tarvitaan. Se että yksityinen firma tukee muutamalla eurolla jotain poliitikkoa on kyllä ihan hyttysenpaska niihin Laten vaatimiin eläkkeisiin verrattuna.

Äänestä

Eikös tuossa ole kyse jo Suomen puuttumisesta toisen maan sisäisiin asioihin?

Äänestä
  • Viemällä maalta kerman päältä . Osaajiksi Suomeen .Joka edelleen Somaliaa köyhdyttää . Ja Suomelle hyvin kalliiksi tulee.

    Äänestä

  • asioihin kirjoitti:

    Viemällä maalta kerman päältä . Osaajiksi Suomeen .Joka edelleen Somaliaa köyhdyttää . Ja Suomelle hyvin kalliiksi tulee.

    Suomi puuttuu myös Afganistanissa vieraan maan sisäisiin asioihin, ja oikein asevoimin ! Silti nämä stubbit ja muut clownimme väittävät jotta Suomi ei ole sodassa! Mutta kyllä se vain on mukana SODASSA!


    Late Lapista. Pyssyt paistinpannuiksi RY !

    Äänestä

sIE TIIÄT, MITEN NOI KIRJAIMET VAIHETAA ISOIHIN JA PIENII. mITESSE TEHÄÄ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Late Lapista kirjoitti:

http://www.yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2009/08/valtio-omisteisten_yhtioiden_vaalituet_ulkomaille_selvitetaan_928070.html


No voihan helevetti! Nyt se repesi!
Vai että on Suomalaisten rahoja kenkätty jopa ambomaiden vaali skaboihin? Minkähän verran nuo Suomalaiset rahojen kenkkääjät ovat käärineet almuista omiin liiveihinsä?? Minä en kyllä usko vielä tällä syönnillä, jotta edes Suomalainen MULGWIST, on niin helevetin tyhmä jotta heittelee rahojamme, pimeisiinmaihin hyötymättä siitä itsekin !
Uskookos joku toinen baanalainen ???

Late Lapista. Sutkit jänkhän RY !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu