Jostain syystä teksti tulee pötkönä, valitan.
Olipa tuolla maalla yksi tila jossa kasvatettiin kanoja, ja tietysti noukittiin väliin muniakin.
Kanaparvea vahti ja höykytti jo varttuneeseen ikään joutanut kukko, voinemme kutsua häntä vaikka Alfrediksi.
Isäntä päivänä jos toisenaki kävi katselemassa tarhaansa ja tuumi ääneen, jotta pitäiskö sitä jo Alfredille hommata sijainen.
Eikun tuumasta toimeen ja ostosreissulle.
Isäntä laski uuden kukon tarhaan ja tuopa heti innokkaana alkoi astua kanoja ja olipa vielä kohtelias, jokaisen kanan kohdalla sanoi "Kiitos".
Vanha kukko siitä hermostui ja sanoi uudelle tulokkaalle että ratkaistaan kanatarhan herruus astumalla kaikki kanat kerralla, ja se kumpi nopeammin kiertää ringin ympäri on herra tarhassa.
Uusi ukko, hänen nimensä on Juuso, hyväksyi heti haasteen, kanat laitettin ympyrään ja kumpikin lähti oman suuntaansa kiertämään.
Juuso tietysti oli edelleen kohtelias ja alkoi kuulua tasainen" kiitos,kiitos, kiitos , sori Alfred, kiitos, kiitos, jne.
Juuso ehti vikkelästi eteenpäin ja meni jo toiselle kierrokselle edelleen kohteliaana, kiitos, kiitos, kiitos, ai sori Alfred, kiitos...
Isääntä huomasi kanssa kilpailun totesi että tuo Alfred taitaa olla pojista tykkäävä.
Niin siinä kävi sitten että tämä oli Alfredin kohtalona.
http://www.fotosearch.com/bigcomp.asp?
path=PTC/PTC002/073389.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=5YPARDlE-O8&feature=related
Linnun elämää
1
98
Vastaukset
Kohteliaat urokset saavat muilta uroksilta homon leiman otsaansa:((((
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1224845Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1854518Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1181956- 4031721
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331482Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann71279Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3781225- 751145
- 741065
- 921008
