Missä on Jutan peräänkuuluttama avoimuus? Jutta sanoi juhlapuheessaan, että hänen aikanaan SDP on entistä avoimempi.
SDP oli kuitenkin viimeinen puolue, joka paljasti puoluetukensa.
Tällainen avoimuus on samanlaista avoimuutta, mitä stalinistinen itäblokki esitteli meille 70-luvulla.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009081310077900_uu.shtml
SDP oli kuitenkin viimeinen puolue, joka paljasti puoluetukensa.
Tällainen avoimuus on samanlaista avoimuutta, mitä stalinistinen itäblokki esitteli meille 70-luvulla.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009081310077900_uu.shtml
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kokoomushan ei ole vielä julkistanut yhtään säätiöityjä rahavirtojaan.
Verottajan esim. on todella vaikea päästä kiinni noihin säätiöityihin tuloihin.
Otahan nyt ensin selvää asioista ennenkuin kirjoittelet yleisille nettipalstoille omia mielipiteitäsi jonkinlaisena faktana.
tutki jo kokoomuksen vaalituet suurin otsikoin!Kovin ovat oleet hiljaa tiedoitusvälineet sossujen miljoonatuista.Entä missä Jutta luuraa nyt?Ylen uutisiakaan ei kiinnosta :)Miten se into nyt noin lopahti??
Ei ole julkistanut demaritkaan mitään säätiöityjä tuottoja.
Myös Iltalehti oli otsikoinut juttunsa, että SDP oli viimeinen, joten älähän sinä yritä vääntää juttua muuksi mitä se on.
He mieluusti vaikenevat demarien asioista paljastui sieltä mitä tahansa. Jos taasen jonkun synttäreille ostettu muutamalla satasella pääsylippuja se hirveää haloo. Mutta demareilla 100 000 sinne tai tänne, niin eivät rakkaat veljet vahtikoirat muuta kuin hyssyttelevät, että näinhän se täytyykin mennnä.
Ainakin demareilla on rahoitukset täysin kunnossa.Ja kaikki hoidettu täysin laillisesti.Eikö?