Ei roiku uutisissa ensimmäisenä SDP;n raha asia uutiset.
Samaan aikaan muualla kohistaan.
Ei revitä lööppejä SAK;n korruptoituneesta suhteesta sdp;n ja vas;n.'
Ei surra veronmaksajain varojen mälskäämistä.
Ei vaadita Urpilaisen eroa.
Ei edes sdp;n sihteeriä ilkuta paenneen pottukuoppaan.
Ei vaahdota sdp;n moraalista.
Samaan aikaan muualla kohistaan.
Ei revitä lööppejä SAK;n korruptoituneesta suhteesta sdp;n ja vas;n.'
Ei surra veronmaksajain varojen mälskäämistä.
Ei vaadita Urpilaisen eroa.
Ei edes sdp;n sihteeriä ilkuta paenneen pottukuoppaan.
Ei vaahdota sdp;n moraalista.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ilmeisesti asia Hesarin mielestä niin selvä ja odottatettu että siitä turha elämöidä. Demarit ja ay-liike menettäneet kansan edessä kasvonsa ja vasemmistoliiton nuorennusleikkaus sai siipeensä niin selvästi että asia jo kaikille selvä.
Vasemmistoliitto julkisti tietoja rahoituksestaan.
Vuosina 2007–2008 puolue sai ammattiyhdistysliikkeeltä noin 110 000 euroa.
Osuuskunta Tradekan tuki puolueelle vuosina 2007–2009 on ollut yhteensä 100 000 euroa. yksityisille ehdokkaille muita rahoja.
Epäilen monen pohtivan kauppaansa mihin menee. Antaako edelleen tukensa valehtelijoille. Nurkkaan ahdistettuna oli pakko antaa jotain tietoja.
ei hesari julkaise uutisia myöskään mamujen suomessa tekemistä raiskuksista ja rikoksista.
tästä voi vain vetää yhden johtopäätöksen.
Toimittajissa on paljon demareita.
Mietinpä vain että millainen työilmapiiri siellä Helsingin Sanomissa?
Jo -70 luvulla hesarin omistaja ja sdp sopivat tiiviistä yhteitoiminnasta. SAK uhkasi perustaa Ruotsin mallin mukaisesti valtakunnallisen lehden, mutta asia ratkaistiin hienovaraisesti niin, että hesari toimii työväenliikkeen toivomalla tavalla ja lehtihanke raukesi samalla. Hesrin toimittajakouluun samoihin aikoihin värvättiin tulevaisuuden lupauksia ja heidän ajamalla linjalla hesri on viimeiset 35 vuotta uskollisesti toiminut. Uusi Suomi tämän seurauksena kärsi tyhmyyttään kuoleman. Linja on ollut niin kirkas, että Sanoma on saanut eduskuntatalon rinnalle parlamenttia korkeamman talonkin. Se lienee merkkinä vain siitä, että asiat päätetään mieluummin lasipalatsissa kuin kiven sisällä. Poliittisia historiotsijoita ei meidän lehdistön toiminta ole kummemmin kiinnostanut. Liekö tutkijoissakin vastaavaa kytköstä ?
luulevat kansaa tyhmiksi.Vanha tuttu fraasi "kyllä kansa tietää" pitää yhä paikkaansa.Ikävä kyllä hesari on menettänyt uskottavuudestaan ison siivun, samoin kuin demarit.Kansalaiset eivät äänestä,hesariin ja uutisiin suhtaudutaan varauksin.Mikä on hyvä asia,kansalaiset ajattelevat nyt omilla aivoillaan! Viimeisetkin huomasivat pienen ihmisen vedätyksen kun ayliikkeen vaalituet tulivat esiin.Omat tuet vietiin ohi vaivihkaa.(EI otsikoita EI suuria uutisia EI urpiaisen haastattelua )vielä he eivät voi huokaista helpotuksesta,vaikka siltä tuntuisi, koska niin perusteellisesti koko sossukoneisto pilasi kesän kansalaisilta jatkuvilla vaalitukiuutisilla!Sympatiat saa keskustapuolue.
sitten on???
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200906249814026_uu.shtml
-
edesottamuksia:
http://www.iltalehti.fi/kolumnistit/2009081510067014_k6.shtml
Pitää aika paljon tapahtu, että Helsingin Sanomien uskottavuus enää koskaan palaisi.
Muistan kristallin kirkkaasti, kaikki ne otsikot keskustapuolueen vaalirahoituksesta.
Kuinka ahisteli HS Vanhasta eroamaan.
Miten Korhosta ahistettiin, hänestä melkein emstattiin elävältä.
Kuinka monta otsikkoa HS painoikaan Korhosesta ja Vanhasesta.
Samaan aikaan HS;t tuo uskollinen sdp;n palvelija on tiennyt tasan tarkkaan mistä sdp rahansa on saanut. Silti sillä oli otsaa vaatia nyt jo lähes viattomalta tuntuvan keskustalaispuolueen vastuunkantoa?
Miten härskiä, miten törkeää. Sanat vaan ei riitä kuvaamaan, kuinka tällaista oikeasti voidaan sallia maan toistaiseksi päälehdeksi itseään tituleeraavassa lehdessä.
Sekä demarit, että vasurit.
Eihän Laitisella ole rohkeutta omiaan arvostella. Siellä olisi Laitinen sdp;ssä ja vas;ssa mätää kalaa penkottavaksi. Vassokuud.
Rehellisyys ja suoraselkäisyys kunniaan!
Keskustelu siitä, kuka on suurin roisto ei ulkopuolista vakuuta.
Tähän mennessä on käynyt ilmi, että roistoja on kaikki puolueet.
Tästäkin keskustelusta näette ihmiset: Älkää jumalauta äänestäkö noita roistopuolueita: keskusta, kokoomus, sdp, vas.liitto, rkp jne. Vihreät eivät vielä ole olleet keskustelussa, mutta kukapa uskoisi heidän olevan sen rehellisempiä. Persuja lakkasin kannattamasta, kun huomasin kaikkien kylähullujen päässeen valtuustoihin.
Suurpääomalla, jota hesari edustaa, ei ole puoluetta, tai se on tarvittaessa niistä mikä vaan.
ÄLKÄÄ ÄÄNESTÄKÖ!
äänestä peruss ja kokoomusta