uskontoa ei opeteta oikein

ensimaiseksi lapselle sanasta sanaan!
-kysy vaika Jumalalta!

Nain lapsi9 msaa Jumalan pelon ja kunnioituksen, ja se painuu sydameen!

Oppi korvAutuu menestyksena elamassa JA SEN JALKEEN!
1308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

oikeinkirjotusta eikä kielioppikaan opeteta joko kunnolla tai ei ollenkaan ainakaan siellä, missä sinä asut. Tai vaihtoehtoisesti sitä opetetaan, mutta joillekin oppi ei liiku yläkertaan asti sen ollessa täysin jumissa. Epäilen tässä tapauksessa jälkimmäistä vaihtoehtoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


raamattu pitaa opettaa kirjoitti:

ensimaiseksi lapselle sanasta sanaan!
-kysy vaika Jumalalta!

Nain lapsi9 msaa Jumalan pelon ja kunnioituksen, ja se painuu sydameen!

Oppi korvAutuu menestyksena elamassa JA SEN JALKEEN!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu