Poliisivaltion mielivalta on suuri uhka

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Uusi aselaki avaa poliisille kotiovet/1135248538095
5157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

siellä satojatuhansia.

Sinä tietenkin punikkina olet tätä vastaan, jos taistolaisen korrupti rahoja etsittäisiin.

Äänestä

Kyllä nyt harmittaa etten vetässy tuota kataista lättyyn aikoinaan, sellasta tilaisuutta ei tule toiste. Joulukuussa 2002 satuttiin samaan ravintolaan, katainen ei ollu sillon vielä edes kansanedustaja (pääsi eduskuntaan vuonna 2003). Olispahan JYRKIBOYN:n nenä vinossa vieläkin xD Tuossa torilla kerran näin ja keräsin jo sylkee suuhun että heitän tuon kusipään naamalle, mutta noi turvamiehet oli siinä lähellä niin jätin senkin tilaisuuden käyttämättä, sillä kertaa. On kyllä melekosta verorahojen vääärinkäyttöä suojella tuollasta ihmiskunnan vihollista valtion kustannuksella.

Äänestä
  • Voi punikki ressukkaa.
    Edes käpyjen keräisly ei kiinnosta.
    Pikku punikki tipahtaa pian puusta.

    S
    ressukka.

    Äänestä

  • työtön punikki kirjoitti:

    Voi punikki ressukkaa.
    Edes käpyjen keräisly ei kiinnosta.
    Pikku punikki tipahtaa pian puusta.

    S
    ressukka.

    Harmiton olet nimim. "työtön punikki", saat kulkea rauhassa. Minun isoisä oli muuten aikoinaan valkosten puolella vapaussodassa, kaks kertaa edusti Suomea "maaottelussa" kommareita vastaan, vuosina 1939-40 ja 1941-44, lapinsotaan ei joutunu kun oli 49- vuotias kun tuli jatkosodasta, en silti kanna kaunaa kommareille enkä punikeille!!

    Äänestä

  • työtön punikki kirjoitti:

    Voi punikki ressukkaa.
    Edes käpyjen keräisly ei kiinnosta.
    Pikku punikki tipahtaa pian puusta.

    S
    ressukka.

    Menikös sisu kaulaan? Hah hah haa!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yhteiskuntarauhalle! kirjoitti:

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Uusi aselaki avaa poliisille kotiovet/1135248538095

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu