Alice Cooper ja Tampere Areena

"Emme ota vastaan konsertteja, joissa esitetään satanismia tai epäjumalanpalvontaa jollain tavalla, Tampere Areenan toimitusjohtaja Harri Wiherkoski perustelee"

Ei voi olla totta - onko tämä sitten sitä kristillistä - arvot ja etiikka - ihan käytännössä.

Käsittämätöntä.
4425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nokia Missio väittää olevansa siellä ainoastaan vuokralla ja pesi kätensä tuosta konserttikiellosta.

Onko Areena kaupungin omistuksessa, vai kenen. Se olisi kiva tietää.

Äänestä

Ottaisitko sinä vastaan jonkun, joka haluaisi tallustella olohuoneessasi ja makuuhuoneessasi kuraisilla saappailla? Miksi et?

Äänestä
  • kuin Nokia-Mission amerikkalaiset puhujavieraat! Ihan kristillisyydenkin kannalta.

    Äänestä

Kuka omistaa Tampere Arenan? Jokainenhan saa tehdä omaisuudellaan mitä lystää mutta jos toimitusjohtaja on palkkatöissä niin on uskomatonta että omistaja sallii tuollaistä käytöstä toimitiusjohtajalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joku roti sentään kirjoitti:

"Emme ota vastaan konsertteja, joissa esitetään satanismia tai epäjumalanpalvontaa jollain tavalla, Tampere Areenan toimitusjohtaja Harri Wiherkoski perustelee"

Ei voi olla totta - onko tämä sitten sitä kristillistä - arvot ja etiikka - ihan käytännössä.

Käsittämätöntä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu