Jopas on hinnat neidonkeitaalla, 6,2e uiminen ja siihen viel pefletti 0,2e. Taitaa olla etelä-suomen kallein paikka. Onkohan muualla pefletitkin maksullisia. Pian varmaan maksetaan suihku vedestäkin erikseen.
Pitää etsiä halvempi paikka jostain.
neidonkeidas KALLIS
16
2604
Vastaukset
- Penankin
No jos ei teikäläistä paikka miellytä niin antaa palaa vaan muualle, turha valittaja sanon minä!
- Pihi.
Järvessä saa uida ilmaiseksi, mene sinne sukeltelemaan jos ei massit riitä uimahallissa käymiseen.
- Ruunari
Neidonkeitaan parkkipaikoille pitäisi määrätä maksimi pysäköintiaika 30 min. Vihreällä kiekolla saisi olla 36,5 min. Lohja keräisi taas mahtavasti rahaa sakoilla.
- ////////////////////////
Hyvin harvoissa paikoissa peflettejä annetaan/jaetaan ilmaiseksi.
- Kuningas Julien
jos jotkut etsivät halvemman paikan niin me muut mahdutaan sitten paremmin. Kovin tuntuu olevan halukkaita tulijoita noillakin hinnoilla. Parempi, että kaikki maksavat ihan kunnon hinnan, ettei lohjalaisten veronmaksajien tarvitse kustantaa ulkopaikkakuntalaisten ja ulkomaalaisten uinteja.
- """"""""""""""""""""""""
no niin, siinähän oli oikein hyvä vastaus. Lohja niin rikas kaupunki että ei kaipaa ulkopaikkakuntalaisen rahoja.....haloo!!!!!!!!!!!!
- joku jostain muualta
Köyhälle kallis, kaikille kuitenkin saman hintainen =)
- kulkusetttt
Mikähän järki tossa kynttilä uinnissa on? No tuohan se kait joulun tuntua :)
Mahtaako saunatkin olla kynttilöitä täynnä että sinnekkin saadaan tunnelmaa - Ent. lohjalainen
kulkusetttt kirjoitti:
Mikähän järki tossa kynttilä uinnissa on? No tuohan se kait joulun tuntua :)
Mahtaako saunatkin olla kynttilöitä täynnä että sinnekkin saadaan tunnelmaaAlavuden kylpylä Kunto-Lutra: 4,5 euroa, sis. pefletin. Eikä taso ole huonompi. Pitäkää puolenne ja vaatikaa alennuksia, kyllä etelän rikkaat kaupungit pystyvät sen lystin halvemmallakin tarjoamaan!
- taukit
Ent. lohjalainen kirjoitti:
Alavuden kylpylä Kunto-Lutra: 4,5 euroa, sis. pefletin. Eikä taso ole huonompi. Pitäkää puolenne ja vaatikaa alennuksia, kyllä etelän rikkaat kaupungit pystyvät sen lystin halvemmallakin tarjoamaan!
neidonkeitaassa varastetaan pesuaineet ja hoitoaineet jos hetkeksikään jätät ne pesutilaan naistenpuolella.Unohtuneekin tavarat sekä pesuaineet pitäisi viedä löytötavaroihin.Kyllä olette köyhää porukkaa kun varastaa täytyy mokomia asioita.HÄVETKÄÄ!!!!!
- paikallinen
Siuntion kylpylä,myös ulkoallas ja talvisinkin toiminnassa se.Aamulla uinti kymmeneen asti 4e.Muutoin 6e.Kuntosali ja uinti 7e.Simppeli,ruuhkaton ja rauhaisa paikka.
- Kallistaon
Neidonkeitaassa uusi hinta. Viikonloppu- ja iltauinti, työpäivän jälkeen meille, jotka ei aamuisin koskaan ehditä ... 7,30 euroa! Esimerkiksi Siuntion kylpylä on halvempi.
Plussaa Neidonkeitaalle, että vihdoin sallittiin uimasortsit. Kyllä se kielto olikin naurettava, osoitti miten tyhminä ne pitää asiakkaita. - Anonyymi
Ottaaten käspyyhe mukaan pehletiksi.
- Anonyymi
On pitäs kouluunkin viedä oma pelletti. Ihme ettei pidä maksaa saippuasta 0.5€ min🤣
- Anonyymi
Itte asias kun meen uimahallin kuntolutraan saan ilmaiseksi koska voimistelu seura maksaa. Tai sieltä saan kiekon jolla pääsee uimaan klo 8.30-15.45. Hintakaan kiekolle ei ollut paha kuukaudessa noin 9.50€. Alavuden uimahalli!
- Anonyymi
Ei se mitään kallis ole.. Se vaan köyhästä tuntuu siltä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain617540Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1242969- 1431803
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651669Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1181483Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1691429- 1311173
- 78869
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47812- 53774