Jopas on hinnat neidonkeitaalla, 6,2e uiminen ja siihen viel pefletti 0,2e. Taitaa olla etelä-suomen kallein paikka. Onkohan muualla pefletitkin maksullisia. Pian varmaan maksetaan suihku vedestäkin erikseen.
Pitää etsiä halvempi paikka jostain.
neidonkeidas KALLIS
16
2608
Vastaukset
- Penankin
No jos ei teikäläistä paikka miellytä niin antaa palaa vaan muualle, turha valittaja sanon minä!
- Pihi.
Järvessä saa uida ilmaiseksi, mene sinne sukeltelemaan jos ei massit riitä uimahallissa käymiseen.
- Ruunari
Neidonkeitaan parkkipaikoille pitäisi määrätä maksimi pysäköintiaika 30 min. Vihreällä kiekolla saisi olla 36,5 min. Lohja keräisi taas mahtavasti rahaa sakoilla.
- ////////////////////////
Hyvin harvoissa paikoissa peflettejä annetaan/jaetaan ilmaiseksi.
- Kuningas Julien
jos jotkut etsivät halvemman paikan niin me muut mahdutaan sitten paremmin. Kovin tuntuu olevan halukkaita tulijoita noillakin hinnoilla. Parempi, että kaikki maksavat ihan kunnon hinnan, ettei lohjalaisten veronmaksajien tarvitse kustantaa ulkopaikkakuntalaisten ja ulkomaalaisten uinteja.
- """"""""""""""""""""""""
no niin, siinähän oli oikein hyvä vastaus. Lohja niin rikas kaupunki että ei kaipaa ulkopaikkakuntalaisen rahoja.....haloo!!!!!!!!!!!!
- joku jostain muualta
Köyhälle kallis, kaikille kuitenkin saman hintainen =)
- kulkusetttt
Mikähän järki tossa kynttilä uinnissa on? No tuohan se kait joulun tuntua :)
Mahtaako saunatkin olla kynttilöitä täynnä että sinnekkin saadaan tunnelmaa - Ent. lohjalainen
kulkusetttt kirjoitti:
Mikähän järki tossa kynttilä uinnissa on? No tuohan se kait joulun tuntua :)
Mahtaako saunatkin olla kynttilöitä täynnä että sinnekkin saadaan tunnelmaaAlavuden kylpylä Kunto-Lutra: 4,5 euroa, sis. pefletin. Eikä taso ole huonompi. Pitäkää puolenne ja vaatikaa alennuksia, kyllä etelän rikkaat kaupungit pystyvät sen lystin halvemmallakin tarjoamaan!
- taukit
Ent. lohjalainen kirjoitti:
Alavuden kylpylä Kunto-Lutra: 4,5 euroa, sis. pefletin. Eikä taso ole huonompi. Pitäkää puolenne ja vaatikaa alennuksia, kyllä etelän rikkaat kaupungit pystyvät sen lystin halvemmallakin tarjoamaan!
neidonkeitaassa varastetaan pesuaineet ja hoitoaineet jos hetkeksikään jätät ne pesutilaan naistenpuolella.Unohtuneekin tavarat sekä pesuaineet pitäisi viedä löytötavaroihin.Kyllä olette köyhää porukkaa kun varastaa täytyy mokomia asioita.HÄVETKÄÄ!!!!!
- paikallinen
Siuntion kylpylä,myös ulkoallas ja talvisinkin toiminnassa se.Aamulla uinti kymmeneen asti 4e.Muutoin 6e.Kuntosali ja uinti 7e.Simppeli,ruuhkaton ja rauhaisa paikka.
- Kallistaon
Neidonkeitaassa uusi hinta. Viikonloppu- ja iltauinti, työpäivän jälkeen meille, jotka ei aamuisin koskaan ehditä ... 7,30 euroa! Esimerkiksi Siuntion kylpylä on halvempi.
Plussaa Neidonkeitaalle, että vihdoin sallittiin uimasortsit. Kyllä se kielto olikin naurettava, osoitti miten tyhminä ne pitää asiakkaita. - Anonyymi
Ottaaten käspyyhe mukaan pehletiksi.
- Anonyymi
On pitäs kouluunkin viedä oma pelletti. Ihme ettei pidä maksaa saippuasta 0.5€ min🤣
- Anonyymi
Itte asias kun meen uimahallin kuntolutraan saan ilmaiseksi koska voimistelu seura maksaa. Tai sieltä saan kiekon jolla pääsee uimaan klo 8.30-15.45. Hintakaan kiekolle ei ollut paha kuukaudessa noin 9.50€. Alavuden uimahalli!
- Anonyymi
Ei se mitään kallis ole.. Se vaan köyhästä tuntuu siltä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1984725Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2043400Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1192944Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1562922Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis442850Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat132277Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos522268Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu552025En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131995Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien681585