Heinolan pojut hiljenivät taas kun HeKi hävisi Sapkolle 8-0!
Pässipaidat jyräsivät taas Talvisalossa ja kaatoivat tappioputkessa olleen HeKin selvästi 8-0! SaPKo on Mestiksen eliittiä, kaikki seuraavaan kotipeliin hurraamaan kun SaPKo latoo kiekkoa verkkoon! SaPKo! SaPKo!!!
SaPKo jyräsi taas
4
169
Vastaukset 4
- Hirttomies
Heinolan ruoste-rauta RAVistimelle. Varmaan RAVistin lähtee täristävällä tiejyrällään hakemaan Siwasta ykköspilsenesriä korillisen ja juodaholpottaa korin tyhjäksi murheeseen ja SaPKo tuskaan yön pimeinä tunteina, kun odottaa samalla katkaistujen sähköjen ja nettiyhteyden palautumista.
Kela auttoi taas neidin maanpinnalle pienen katkon jälkeen, ymmärrettävistä syistä:) - HeKi puto
Me osame kylä kanusta meidä geipoiki me oleme kunnon savolaisii auta tulla meitä.
Minula o kusi kaveri Lampolasa ja me ola kaiki iha homoi. Älkä haukuko meitä ni me ei hauku teitä.
PS. O se SaPko kova joukue, ei osa pelata ja silti pysy sarjasa ja minä aina pelätä että se puto ku savolinnassa kaikki muuki puto. - Jesse U
Älä unta nää. Yksin Minä teen Sapkon verkkoon 8.
- Hirttomies
Et pysty tekemään kuin pönköttävän ja paksun hajupaalun 8:san kertaisiin verkkosukkahousuihisi, jotka ovat myös torpan peräkamarissasi ikkunalla hyttysverkkona.
Aluperin verkko oli SavoRULESin mansikkamaalla rastasverkkona, mutta kävit kaatikselta tonkimassa vanhat verkot, tehden niistä verkkosukkahousuja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 361922
- 41590
- 25490
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne58437- 37425
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k14393T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6387- 53385
- 39378
- 32371