Muslimit, vl ja romanit urheilukielto

Tässä ryhmä, jotka eivät saa urheilla.

Miksi?

Missä kohtaa Raamattua on, että urheileminen on kielletty?
4175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ainakin vl:ien osalta voin sanoa, että kyllä vl:t saavat urheilla ja urheilevatkin. Kilpaurheilua, etenkin ammattimaista, on vl-yhteisössä perinteisesti vierastettu monestakin syystä.

Äänestä
  • bisneksessä joka on ihan vastaavaa ja kovaa kisaa!.
    vl leiristä löytyy monia suuia yrityksiä jotka ovat kasvaneet vain siksi että sen omistajat ovat satsanneet ihan kaiken elämästään yrityksen eteen. Kysymys onkin MIKSI?
    Miksi pitää olla kymmenien miljoonien liikevaihaihto? eräs vl.yrittäjä kertoi suviseuroissa kuinka hänen iltalukemisena on yhtiön tilinpäätös saa kuulemma hyvät unet näin naureskeli tämä talopaketti yrittäjä.

    Itse avaukseen ammatti urheilija joutuu myös kovaan kansaiväliseen kilpailuun jossa menstyäkseen pitää kaiken muun lisäksi olla luojan luomat hyvät geenit samoin yrittäjällä teksinen osaamisen lisäksi tarvitaan lujaa tahtoa ja pitkäjännitteisyyttä.
    Aika samoista aineksista syntyy molemat menestyjät.

    Palkintoja ja kunniaa saa molemmat alansa menestyjät!

    En halua arvostella uskovaisia yrittäjiä mitenkään ne jotaka ovat tiensä huipulle rakentanee ovat tehneet se kovallatyöllä ja ansaisevat se.
    Sitä en avosta yhtään että lestat hurskastelevat näillä asioilla ja korottavat itsensä paremmaksi väeksi kuin ei vl.ihmiset.

    Äänestä

Kyllähän muslimitkin urheilevat! Jalkapalloilijoissa on muslimeita, samoin kaikissa muissakin lajeissa (paitsi uinnissa). Euroopassa olen nähnyt musliminaisiakin ainakin polkupyörän seläsä. Euroopassa on myös pelkästään naisille tarkoittettuja kuntosaleja ja jumppa- ja uintikursseja, joilla käy myös musliminaisia. Saattaapa niitä olla Suomessakin ainakin isommissa kaupungeissa.

Äänestä

...myös ihan urheilevia romaneja, varsinkin nyrkkeilijöitä. Kyllä ne taitaa olla ne vl:t ainoat, jotka eivät saa harrastaa kilpaurheilua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ryhmä... kirjoitti:

Tässä ryhmä, jotka eivät saa urheilla.

Miksi?

Missä kohtaa Raamattua on, että urheileminen on kielletty?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu