Millä oikeudella Venäjä meni

Joko ne venäläiset sota-alukset pyörii tuolla Afrikan länsirannikolla asti? Eikö mikään kolkka ole enää turvassa? Kohta Venäjä varmaan miehittää Kanariankin!
10167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eikös ne seilailleet kansainvälisillä vesillä?

Äänestä
  • Venäjä valtiona sentään pitää huolta omistaaan (100% miehistöstä venäläisiä). Jos miehistö olisi ollut suomalaisia, niin olisiko Tarzan Halonen laittanut miinalaiva Pohjanmaan Arctic Sean perään? No ei varmaan.

    Eli mieti siinä sitä että miksi

    a) suomalaiset on nössöjä

    b) venäläiset puolustavat omiaan maailmalla vaikka Karjala on jumahtanut 50-luvulle

    Äänestä

  • olette kirjoitti:

    Venäjä valtiona sentään pitää huolta omistaaan (100% miehistöstä venäläisiä). Jos miehistö olisi ollut suomalaisia, niin olisiko Tarzan Halonen laittanut miinalaiva Pohjanmaan Arctic Sean perään? No ei varmaan.

    Eli mieti siinä sitä että miksi

    a) suomalaiset on nössöjä

    b) venäläiset puolustavat omiaan maailmalla vaikka Karjala on jumahtanut 50-luvulle

    vain omaa rikollista elämäntyyliään. Se on tosi, että Suomalaiset eivät osaa eivätkä saakaan puolustaa itseään. Siitä taitaa pitää huolen nuos SDP:läiset johtajamme ja ilmeisesti SAK:laisetkin. Kaikki on niin kaikesta kiinni.

    Äänestä

Ns. kansainvälisillä vesisillä, merialueilla voinee seilata lupia kyselemättä kuka tahansa, tai ainakin navikoinnin taitavat ja merikelpoisen paatin omaavat.

Äänestä
  • Venäjän ei pidä sallia seilailla kansainvälisillä vesillä samalla lailla kuin muiden isojen maiden, koska venäjä on vaarallinen ja moraaliton. Ties mitä yrittivät nytkin salakuljettaa.

    Äänestä

Neuvonantajia yli 5 miljn. miksi tulla kyseleee Impivaaraan-suhnalta mitä.. ja mitä... käytä setä maalais-Järkee..

Äänestä
  • Ovatko ne suhauksia takaasi vai mitä nuo suhinat ovat oikeen. Ikinä kuullukkaan. Mitä kieltä tuo mahtanee olla. Kyllä se lupa kuule pitää kysellä missä seilaa.

    Äänestä

maailman merillä jatkuvasti. Niin seilaavat venäläistenkin sotalaivat, se on aivan tavanomainen ilmiö.

Äänestä

Venäläiset kävivät hakemassa laivasta pois ydinaseensa joka oli heiltä varastettu.
Tosin kaikki maailman tiedustelupalvelut olivat operaatiossa mukana.

Äänestä

Sasse, hyökkäsivät suomalaiselle alukselle. NOOTIN PAIKKA!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


KapVerdeen? kirjoitti:

Joko ne venäläiset sota-alukset pyörii tuolla Afrikan länsirannikolla asti? Eikö mikään kolkka ole enää turvassa? Kohta Venäjä varmaan miehittää Kanariankin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu