Madrid Pommi isku

Tässä mietin että mitä tuollaisille esim:Eta:n järjestöille pitäisi tehdä?
4373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ensinnäkin ei ole varmuutta siitä, onko pommi-isku ETA:n tekemä. Se voi olla myös seurausta siitä, että Espanja on ryhtynyt sotaan, joka ei ole euroopan eikä espanjan sota, terroristijärjestöä vastaan USA:n rinnalla.

Riippumatta siitä, onko olisiko ETA olemassa vai ei, voitaisiin minun mielestäni aivan hyvin järjestää Baskialueella kansanäänestys siitä, haluavatko he itsenäisyyden vai ei. Mielestäni jokaisella kansalla tulee olla oikeus itsenäisyyteen vaikka sitten keskellä eurooppaa. Jos kansa äänestäisi itsenäisyyttä vastaan, ei olisi kellään nokan koputtamista. Jos taas baskialueen ihmiset haluaisivat oman valtion, pitäisi se heille suoda.

Äänestä
  • Vi kräver ett Fritt Åland & Svenskfinland :-)

    Äänestä

  • Heh heh kirjoitti:

    Vi kräver ett Fritt Åland & Svenskfinland :-)

    Jos haluatte itsenäisyyden ahvenanmaalle, niin siitä vaan. Minun puolestani mikä tahansa alue saa itsenäistyä, jos alueen ihmiset ovat sitä mieltä.

    Äänestä

taitaa antaa euroopalle sitä mitä jenkit tilaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hmm kirjoitti:

Tässä mietin että mitä tuollaisille esim:Eta:n järjestöille pitäisi tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu