Terrori-iskut HIRVEITÄ,mutta missä!

Vaikuttaa vain että Israelissa terrori-iskut hyväksyttyjä,mutta miten nyt suu pannaan kun arabiterroristit ovat EU ssa iskeneet. Israelissa arabien terrori-iskut jokaviikkoisia. Eduskuntakin piti hiljaisen hetken. Milloinkahan Israelin uhreille? Ev.Lut kirkon piispa Paarma totesi viimekeväänä jopa ymmärtävänsä arabien terrorin! Unohdettu on myöskin Tshetsenian kansanmurha (Paarma ! ), unohdettu myöskin Tiibetin kansa..! t. Tomi
3306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Taisikin tulla juuri täyteen Tiibetin miehityksestä verisesti ja Dalai Laman maanpakolaisuuden alkamisesta 45 v.
Kiina on jonkinlaista keskustelua luvannut avata, mutta itsenäisyyttä takaisin Tiibetille ei tule suomaan.

Äänestä

Terrori-iskut on aina kauheita.. Siis viattomia ihmisiä tapetaan ja minkä takia? Mut kyl se wtc:n terrori-isku ainakin kostettiin.. Ja silloinki joutu siviilit eniten kärsimään, ihan syyttä.. Ei ne taida niitä terroristeja saada ikinä kiinni?

Äänestä
  • Mun mielestä noi terrori-iskut on KAMALIA, meinaa itku tulla kun uutisista kuulee kuinka monen viattoman hengen ne vaatii kun jotku ei normaalit ihmiset päättää hyökätä tolleen...wtc:n isku oli kauhee mut ne on kyl aina kamalia kuoli siinnä sitten 1 tai 200 ihmistä,sama asia joka tapuksessa ne ihmiset on viattomia ja varmasti ois halunnu elää loppuun asti,just kuulin uutisista et espanjassa oli tehty sellanen isku mä en yksinkertasesti ymmärä niit ihmisii ketä voi ryhtyy sellaseen peeaskaan...koskakohan ne päättää hyökätä suomeen????

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


OIK. MUK. kirjoitti:

Vaikuttaa vain että Israelissa terrori-iskut hyväksyttyjä,mutta miten nyt suu pannaan kun arabiterroristit ovat EU ssa iskeneet. Israelissa arabien terrori-iskut jokaviikkoisia. Eduskuntakin piti hiljaisen hetken. Milloinkahan Israelin uhreille? Ev.Lut kirkon piispa Paarma totesi viimekeväänä jopa ymmärtävänsä arabien terrorin! Unohdettu on myöskin Tshetsenian kansanmurha (Paarma ! ), unohdettu myöskin Tiibetin kansa..! t. Tomi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu