zombiet

hyökkää!

38

5256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ZOMBIET

      Tulee olemaan sikainfluenssa rokotteen ottaneet jotka tajuavat tulleensa myrkytetyiksi parin vuoden sisäl.. Eiköhän nää 300 rokotetta mitä nyt lapsiin tungetaan ole lume rokotteita jonka varjolla rokote voidaan todeta "TURVALLISEKSI" ja kansa saadaan lähtemään jonottamaan todellista MYRKKYPIIKKIÄ..

    • The_Evil_Of_Silence

      ...mutta aion silti valmistatua vaikka en tiedä selviydynkö ollenkaan vai en. Tämä alkaa kuulostaa Resident Evilin tapaista. Pää on ainoa paikka joka saa tapettua zombeja kokonaan käsiaseitten avuilla.

    • dsadas
    • Romero

      Suomen kansaa vastaan. Zombiet löytyvät nykyisestä hallituksesta.

      • Sleeping Sniper

        Hyvä esimerkki väsyneestä laahustajasta , astrid thoors . Nukkuu kun pitäisi olla hereillä . Kieltämättä tällaisia zombeja ei ole kuin satukirjoissa , hyvä esimerkki on raamattu . Hulluus ja ihmisen raivo , on se mihin kannattaisi nyt keskittyä kun on tämä lamakin päällänsä ?


      • Romero
        Sleeping Sniper kirjoitti:

        Hyvä esimerkki väsyneestä laahustajasta , astrid thoors . Nukkuu kun pitäisi olla hereillä . Kieltämättä tällaisia zombeja ei ole kuin satukirjoissa , hyvä esimerkki on raamattu . Hulluus ja ihmisen raivo , on se mihin kannattaisi nyt keskittyä kun on tämä lamakin päällänsä ?

        No eipä tästä enää puutu kuin että obamalta kärähtää käämit päästä kun berluskoni mainitsee sanan nigger;)


      • joltain

        Onkohan joku katsonut pikkasen liikaa tieteisfilmejä ja alkaa horisemaan että jotain zombeja ym. mörköjä on muka olemassa. On mennyt puurot ja vellit sekaisin joltain. :D Minusta on kyllä vastuutonta yrittää lietsoa ihmisiin paniikkia tuollaisella p..n jauhamisella. Jos olisi aprillipäivä, ko. uutinen menisi siihen kategoriaan korkeintaan. "Aprillii, syö silliä jne.." Olen jalat maassa ja järki päässä tyyppiä ja suosittelen sitä lämpimästi muillekin.


      • ------------
        joltain kirjoitti:

        Onkohan joku katsonut pikkasen liikaa tieteisfilmejä ja alkaa horisemaan että jotain zombeja ym. mörköjä on muka olemassa. On mennyt puurot ja vellit sekaisin joltain. :D Minusta on kyllä vastuutonta yrittää lietsoa ihmisiin paniikkia tuollaisella p..n jauhamisella. Jos olisi aprillipäivä, ko. uutinen menisi siihen kategoriaan korkeintaan. "Aprillii, syö silliä jne.." Olen jalat maassa ja järki päässä tyyppiä ja suosittelen sitä lämpimästi muillekin.

        Ei artikkelissa OIKEASTI uskottu zombeihin -.- kyseessä oli huvin ja urheilun vuoksi tehty tutkimus lähtien pohjalta JOS elokuvazombeja olisi olemassa!


    • joskus nähny painajaisia

      zombeista,jos tommosta vois oikeasti tapahtua,niin mä varmaan yrittäsin piiloutua johonkin paksujen rautaovien taakse,ja enemmin kuolisin vaikka nälkään ja janoon kuin antasin sisäelimieni zombien aamupalaks..:)...siis ihan näin teoreettisesti ajateltuna..:)...tosiaan muistan kun oon joskus nähny kaameita painajaisia zombeista...

    • kerrassaan mainiota

      tämä lienee HUIPPUyliopiston tekemä HUIPPUtutkimus

    • syö vähemmän, niin..

      pystyt kävelee ilman rollaattorii.. siunaa ittes ja mee nukkuu...

      • Juhuu :)

        JUKU JUKU :))


    • MIES_

      Ei kai kukaan jaksa tollaisiin valheisiin uskoa, vähän realismia hei..
      Tollasta paskaa media syöttää, kohta jo lehmätkin kentää. Come on!

      • ei tv:n orja

        Etkö tajunnut, että kyseessä oli teoreettinen tutkimus tyyliin "mitä jos..". Sitä paitsi lehmäthän lentää, ja pinkit elefantit steppaa, just näin tos pihalla :)


      • liikaa.
        ei tv:n orja kirjoitti:

        Etkö tajunnut, että kyseessä oli teoreettinen tutkimus tyyliin "mitä jos..". Sitä paitsi lehmäthän lentää, ja pinkit elefantit steppaa, just näin tos pihalla :)

        Iltalehden mukaa kyse oli matemaattisista mallinnuksista. Silti uutinen oli huuhaata. Menikö sekin kysymysmerkki läpi tutkija sukunimessä?


    • Aina Valmiina

      On kummallista että vaikka viranomaiset usein muistuttavat miten tärkeää on pitää kotonaan tiettyjä tarvikkeita (vettä, kuivamuonaa, vessapaperia, ym.) noin viikon tarpeita varten hätätilanteen varalta, tiettyihin uhkiin ei ole varauduttu juuri lainkaan. Tappajameteoriittien ollessa kyseessä ymmärrän resurssipulan, mutta zombihyökkäykseltä suojautumisessa auttaisi viranomaisten nykyistä lievempi suhtautuminen haulikkolupahakemuksiin (metsästyskortin vaatiminen on naurettavaa, Suomessa pitäisi sallia kodinpuolustusaseet) ja mahdollisuus vähentää moottorisahan ja polttoaineiden hankintakulut verotuksessa.

      Ulkomailla aiheesta on laadittu hyvä opas, joka pitäisikin löytyä jokaisesta kodista. Sitten kun kriisi on päällä, on vähän myöhäistä murehtia että olisi pitänyt varautua.

      http://www.randomhouse.com/catalog/display.pperl?isbn=9781400049622

    • tutkii???

      Kas kun ei ole Suomalaisten yliopistojen keksintö. Näihin tutkimuksiin, jotka on peräisin elokuvista, ja sarjakuvista syydetään rahaa, ja käytetään aikaa.
      Tästä voi vetää vain yhden johtopäätöksen, kaikki yliopistot on lakkautettava, tai opiskelijoiden pitää itse kustantaa kokonaisuudessaan opiskelunsa tuolla. Koulutushan yliopistoissa kestää jopa 10 vuotta, ja kaikki se aika on pois työelämästä, ollaan siis pakosalla työelämää, ja lorvitaan yliopistoilla tekemättä mitään hyödyllistä. Ei sitä maailmojen alussakaan tarvinnut mitään yliopistoja tullakseen esim. lääkäriksi, kokemus on paras opettaja, eikä lorviminen vuosikausia koulussa.

      • musta..

        tuntuu et mä oon jääny jostain paitsi eikä mulle oo kerrottu kaikkea :)


      • Jumalan Ruoska

        Itseäni hoitamaan valitsisin kyllä mieluummin "vuosia yliopistossa lorvineen" kuin taitonsa silkalla kokemuksella hankkineen lääkärin. Näitä kahta on tosin hankala verrata, sillä "aikojen alussa" ei ollut lääkäreitä likimainkaan siinä merkityksessä kuin nykyään. Tämän toki tajuaa jokainen, joka on joskus erehtynyt avaamaan historiankirjan. Tietysti voidaan kysyä, tarvitaanko nykyaikaista lääketiedettä lainkaan, Itse asiassa koko nyky-yhteiskunnan tarpeellisuus "työelämineen" ja "hyödyllisine" tekemisineen voidaan asettaa kyseenalaiseksi. Ihmisyksilölle hyödyllisiä asioita eivät ole juuri muut kuin taito metsästää tai kasvattaa ruokansa. Kaikki muu on turhaa hössötystä


      • Tosiaan kamalaa!!

        Joissain yliopistoissa on jopa kokonaan mielikuvitushahmojen tutkimiseen tosissaan suuntautuneita tiedekuntia. Niitä kutsutaan TEOLOGISIKSI. Ihan kamalaa!! Sieltä kuuleman mukaan valmistuu ihmisiä "ammattiin", jossa maksetaan mielikuvituskavereille juttelusta.


    • tämäkin====

      lukea,,voi voi. Olis tosi kiva, kun zombiet tulis. Tarjoisin oikein kakkukahvit ,jos ne sit leppyisi. Muuten näin äsken lentävänlautasen,,siis ufon.:)

      • minäpäsevaan

        suurin osa on jo valmiiksi halvautuneita kaulasta ylöspäin


      • riittää

        Niile voisi tosiaan kahvit tarjota.
        Tai kyrsää ja Koskenkorvaa ja sitten saunaan.


    • ...
    • ole parempaa tekemistä

      Eikö tiedemiehillä nykyään ole parempaa tekemistä kun moisen sonnan jauhaminen.

      Onneksi eivät sentään tee tätä suomalaisten verorahoilla.

      • harrastaa ettei

        nyt ihan turhalta jätkältä siellä vaikuttais.


    • varo sieniä

      Thaimaan metsistä on löytynyt hämmästyttävä tappajasieni, joka käyttää ravintonaan muurahaisia. Merkillisen loissienestä tekee se, että se saa uhrinsa kulkemaan pitkiäkin matkoja sienelle sopivaan kohtaan kuolemaan.

      Tiedemiehet eivät ole vielä selvittäneet loissienen, Ophiocordyceps unilateraliksen, salaisuutta. Syyskuussa julkaistavassa American Naturalist -julkaisun artikkelissa tutkijat hämmästelevät tappajasienen toimintaa.

      Sieni saastuttaa muurahaisen aivot ja alkaa sulattamaan uhrinsa sisuskaluja sokeriksi. Loinen jättää kuitenkin muurahaisen lihakset ja aivot toimintakuntoisiksi.

      Tutkijat saivat selville, että puussa elävät saastuneet muurahaiset lähtevät kiipeämään puun runkoa alas kohti sienen kasvustoa. Kun zombiksi muuttunut murkku saavuttaa sienelle edullisen sijainnin, sieni tappaa kantajansa.

      Nerokas tappajaloinen osaa vielä käyttää kuolleiden muurahaisten kovaa kitiinikuorta itsensä suojaamiseen ulkoisilta vihollisiltaan. Kun sieni on kasvanut riittävästi kuolleen muurahaisen sisällä, se rikkoo uhrinsa kuoren ja levittää itiönsä muiden muurahaisten saastuttamiseksi.

      Harvardin yliopiston tutkimustiimin johtaja David P. Hughes kertoo, että seuraavaksi tieteilijät yrittävät selvittää sienen tekniikan muuttaa muurahaiset zombeiksi.

      • yks-ukko-vaaan

        mihinkään sieniälyyn..

        todennäköisesti sieni tarttuu murkun pehmytsisäosiin (aivot ja sisäelimet) loisen tavoin mutta murkun etenemiseen tuskin kykenee vaikuttamaan mitenkään. Murkku käppäilee aikansa ja kuolee, jolloin sieni on päässyt taas etenemään jne.


      • ...
        yks-ukko-vaaan kirjoitti:

        mihinkään sieniälyyn..

        todennäköisesti sieni tarttuu murkun pehmytsisäosiin (aivot ja sisäelimet) loisen tavoin mutta murkun etenemiseen tuskin kykenee vaikuttamaan mitenkään. Murkku käppäilee aikansa ja kuolee, jolloin sieni on päässyt taas etenemään jne.

        Itseasiassa jonkin aika sitten tv:stä tuli luontodokkari aiheesta. Sieni muutti muurahaisen takapään kirkkaan punaiseksi ja pakotti muurahaisen kiipeämään mahdollisimman korkealle, esim johonkin kasviin. Punainen väri korkealla houkutteli lintuja jotka sitten söivät punaiseksi marjaksi luulemansa muurahaisen -> sieni levisi.


    • ....
    • tosin ei AINA . SE joka zompien herättää täytyy olla puhadas mielinen ja älyinen samoin terve . drakulan aikaan niitä oli useampia .. ei zompie yleensä ole kiinnostunut kuin herättäjästään ja hänen ja ennen kaikkea itsensä eli herättäjä ja hän on yhtä . zompien jos herättää joutuu itse kokemaan kuolin tuskat ja voittamaan ne lois eliöt . zompien pystyy ainoastaan ja vain feminiinen osapuoli eli naaras puolinen herättään .. tosin jos zompieta herättäjä pettää tai satuttaa vie zompie silmät ja raajat irti herättäjän kropasta ..

    • Islamilaiset

      Islamilaisten hyökkäykseen on vastattava nopeasti ja aggressiivisesti.

    • damnanneger

      Sata atomipommia yhtä zombia kohten niin aika reilu:DD

    • pässit

      Tutkijat on yksiä pässejä, keksii tollasia maailman turhimpia tutkimuksia....

    • lol2

      zombeja ei ooo olemassa

    • survival instinct

      Survivalistina olen varautunut periaatteessa tuohon "zombi skenaarioon", joka ei sinänsä eroa mitenkään mistään muusta laajasta "shit hit the fan"-skenaariosta. Zombi-skenaario on ihan hyvä henkinen testi sen suhteen miten valmis on kohtaamaan jonkun muun katastrofin, jossa normaali yhteiskunta romahtaa ja on pakko selviytyä omilla taidoilla, tiedoilla, varusteilla ja varastolla vettä, ruokaa ja tarvikkeita tai sitten siirtyä bug out-ratkaisuun.

      Kotonani on pitkäaikainen varasto vettä, ruokaa, hygieniatarpeita, wc-paperia, mutta toisaalta eteisessä on koko ajan käyttövalmiina EDC/GBH-reppu sekä Bug out bag-rinkka, jossa on 72 tunnin tarpeet kun on aika jättää kaupunki ja siirtyä bol:iin turvaan kauas kaupungista.

      EDC-repun pidän päivittäin mukanani, se on taktinen pakkaus selviytymisvälineitä joiden turvin pääsee kotiin tai pakoon kaupungilta/töistä jos paska alkaa lentää tuulettimeen päivän aikana.

      Survivalismin koko pointti on valmistautua, varautua ja varustautua joka päivä, olla valmis kohtaamaan pahin mahdollinen ja selvitä siitä elossa.

      Pidän päivittäin vaatteissanikin vajaa 10kg painavan setin tarvikkeita, joiden avulla selviää muutaman päivän ulkosalla tai piilossa pahimman kaaoksen yli. Eli ilmankin EDC-reppua pärjään hyvin.

      Olen elämäntapani puolesta survivalisti tai prepperi kuten jotkut samaa asiaa kutsuvat. Ideana on valmistautua ja olla valmis joka päivä ihan mihin tahansa paskatilanteeseen. Survivalisti valmistautuu jäämään eloon kun muut kuolevat.

    • Pahuutta ja zombeja

      Tuollainen paskapuhe saa nyt loppua justiinsa !!!! Tottahan ZOMBEJA on olemassa !!!!... Itse olin todistamassa sitä käydessäni ruumiista irtaantumis kokemuksen kanssa Helvetissä jossa Jeesus opasti minut sen läpi... Sielä oli tuskaa huutoa ja hampaiden kiristystä ! Todellakin kuolleet elivät ja huusivat tuskissaan!. Se oli kauheata ja sinne en halua joutua koskaan !. Sielä oli eri osastoja kuten sairaaloissakin tai muissa julkisissa rakennuksissa täälä maan päällä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      74
      1933
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1673
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      147
      1217
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      688
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      662
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      636
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      54
      557
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      191
      553
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      498
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      462
    Aihe