Tämä on profetia,
http://p1.foorumi.info/ristinvalossa/viewtopic.php?t=1191
Niin siellä otsikossa sanotaan.
http://p1.foorumi.info/ristinvalossa/viewtopic.php?t=1191
Niin siellä otsikossa sanotaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ja onhan siinä muutakin, esim tuo "uloskutsu" seurakunnista. Hän on ymmärtänyt, että se kokoaa, minä taas, että se juuri hajottaa.
Lisäksi siinä alussa oli maininta ilmestyskirjan kohdasta jossa Herramme kehoittaa lähtemään ulos Baabelista, senkin tuo kirjoittaja on ymmärtänyt eritavoin kanssani.
Sehän tuo Baabeli on juuri tuo Ns, "riippuvat puutarhat" eli hyvinvointi. Josta myöskään useimmat Juutalaiset, ollessaan sielä vankeudessa, eivät tahtoneet luopua. Ja suurin osahan jäikin sinne. Vain pieni joukkohan sieltä lähti "uloskutsuttuna",mm. Nehemian ja Esran mukana kiviraunioita kasailemaan.
Nykyisinhän on sama juttu, monikaan meistä, ei vapaaehtoisesti luovu tuosta Babylonialaisesta elämäntavasta. Paljonhan on kyllä meissä uskovissakin köyhiä, joilla ei ole suurtakaan osuutta maalliseen hyvinvointiin vaikka halu olisi kova. Mutta montako on heitä, jotka ovat köyhiä vapaaehtoisesti?
Kuitenkin jokaisen meistä, olisi syytä tarkata esim, kenen tai minkä kanssa on "yhteinen kukkaro" tarkoitan, ettei tulisi toisten osapuolten synteihin osallisiksi.
Varsinkaan erilaiset Firmat/yhteisöt, eivät nykyisin katso mistä voitot tulevat, kunhan niitä tulee..
Siitä on hyvä alkaa tuossa Baabelista erkaantumisessa, ei niinkään jostain srk:sta eroamalla.
Mielestäni.
löytyi tarkempi selostus Baabelista,
http://www.Jeesus-on-Herra.com/kirjoitukset/portto.htm
Ei sitä voi muuksi muuttaa.
Tässä osoitteessa:
http://p1.foorumi.info/ristinvalossa
Seurakunta toimii.