ARIEL = JOHANNA NURMIMAA

Ardessii :p

Eli kaikki jotka on samaa mieltä et Johanna Nurmimaa on ainoo ja oikee Ariel ja haluu alkuperäsen dubbauksen dvd:lle käykääs kirjottaa nimenne adressiin :))

http://www.adressit.com/1989dubbi

Mä oon ainaki iha hulluna Disneyn leffoihin

3

571

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • korppionjohtaja (ei kirj.)

      Joo munkin mielestä se Nina Tapio on ihan surkee, ärsyttävän kuulonen sellanen nasaali. Salkkareitten Paula oli kyl parempi näyttelemään Arielia.

      Mä ja mun sisko ostetaan kaikki mahdolliset Disney-leffat mitä ikinä tulee dvd:lle (videot on, mutta silti halutaan ostaa dvd:lle samat elokuvat). Ja arvaa vituttiko ku ostin sen Pienen Merenneidon dvd-elokuvan, ja kun katoin sitä huomasin että se oli dupattu uudestaan. Sen koommin en koko leffaan ees koske koska se on niin surkee dubbi.

      • Disney<3

        Katon muutekin tarkkaan et onks muutoksia tehty ennen kuin ostan mitään Disney leffoja.. nimittäin nykyään niillä on tapana lisäillä niihin uusia kohtauksia ja lauluja ( esim leijonakuningas aamuraportti laulu vai mikä lienee :s ihan tyhmä...)
        Ja sit ko ne viel parantelee sitä kuvaa.. En tarkoita sitä etteikö se olis hyvä juttu mut, silloku katoin ekan kerran dvd:ltä Kaunotar ja Hirviön mua häiritsi koko elokuvan aikana ihan hirveesti liian tarkka kuva..ne värit ei vaa ollu yhtä kivat ku vhs:llä.. Siinä ei vaan ollu sitä Disney tunnelmaa varmaan just niiten värien takia.. Katoin sit myöhemmi vhs:ltä ja aaws paljon parempi :) ( En oo kyl hirveen montaa Disney leffaa kattonu dvd:tä)

        En tiiä oonko sitte liian vanhanaikane vai mistä johtuu mut tykkään enemmi kattoo Disneyn leffoja videolta


    • Anonyymi

      OLIKO SE SE

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      203
      7154
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      51
      2733
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      188
      2241
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1603
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      139
      1546
    6. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      19
      1217
    7. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      74
      1180
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      38
      1133
    9. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      1097
    10. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      49
      1003
    Aihe