Kunpa löytäisin hänen hautansa. Olen nyt etsinyt sitä 24 vuotta. Sitten menisin sinne ja pyydän anteeksi.
Kunpa löytäisin
5
1802
Vastaukset
- yxäxä
Ei kuolleelta anteeksi pyytäminen vaadi haudan löytämistä. Haudassa ovat vain hänen maallist jäännöksensä, jotka eivät mitenkään reagoi edes anteeksi pyyntöihin.
Jos sinulla on tarve anteeksi pyyntöön niin sen voit tehdä ihan siinä rauhallisessa paikassa, missä satut olemaan tai minkä löydät sitä varten. Olisiko joku avoin kirkko siihen sopiva paikka? Anteeksipyyntö menee sieltä ihan samalla tavalla perille kuin haudaltakin. Kirkossa voit sytyttää vaikka kynttilän hänelle tai hänen muistokseen.- kivipuiston vartija
jos tietää syntymä- ja kuolinajan ja seurakunnan jonka alueella hauta on, kannattaa kysyä kirkkoherran virastosta. Heillä on kartat haudoista, myös kirkkoon kuulumattomista, jos ovat hautausmalle haudattuja.
- Totuus hautakivessä!
kivipuiston vartija kirjoitti:
jos tietää syntymä- ja kuolinajan ja seurakunnan jonka alueella hauta on, kannattaa kysyä kirkkoherran virastosta. Heillä on kartat haudoista, myös kirkkoon kuulumattomista, jos ovat hautausmalle haudattuja.
Outo harha ja selitys et hauta kateissa 24 vuotta ???
Tuollaiseen ei usko kukaan.
Tai sitten aloittaja on se joka tappoi ton uhrin mut ei tiedä minne se on haudattu. - Tiedänpähän vaan
tosin kuolleilta on kyllä turha muutenkaan pyydellä mitään
- jk
tpivotavasti löydät hänennn hautansa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1105054Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744321599- 1931152
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111133Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk181064Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861020Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47941- 64931
- 64886
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64836