Hei
Löytyykö täältä ketään muita nuoria aikuisia, jotka kärsivät inkontinenssista jossain muodossa. Itse kärsin siitä ja on jotenkin yksinäinen olo. Olisi mukava löytää muita samankaltaisista vaivoista kärsiviä joiden kanssa jakaa tuntemuksia ja kokemuksia. Ehkäpä samalla voisi löytää jonkun jonkaka kanssa jakaa tulevaisuuskin.
Muita nuoria aikuisia
8
908
Vastaukset
- Ville_lti
Minulla on lievää virtsankarkailua. Esimerkiksi väsyneenä, nauraessa, jännittäessä voi tulla tiukka paikka. Useinmiten vain tuntuu, että on hankala pidätellä, mutta on myös vahinkoja sattunut. Olen ajatellut pitkään että olen ainoa nuori aikuinen, jolla ongelmia pidätellä. Kaipaisin myös kovasti juttuseuraa ihmisistä joilla samanlaisia ongelmia. Olen 27v.
- Katselija77
Haluaisitko jutella aiheesta ja miksei kaikesta muustakin sähköpostin välityksellä?
t. Alkup. viestin kirjoittaja - Ville_lti
Katselija77 kirjoitti:
Haluaisitko jutella aiheesta ja miksei kaikesta muustakin sähköpostin välityksellä?
t. Alkup. viestin kirjoittajaLaita mulle mailia: [email protected]
- Täällä kans
Mä olen melkein 27-vuotias nainen. Inkontinenssia joo. Häiritsee niin paljon tavallista elämää.. Kaiken lisäksi vaivana on kaikenmaailman alapäätulehdukset, jotka vaan pahentaa ensinmainittua. Tekisin aika lailla mitä vaan, jos pääsisin tästä vaivasta eroon!
- Katselija77
Haluaisitko jutella aiheesta ja miksei kaikesta muustakin sähköpostin välityksellä?
t. Alkup. viestin kirjoittaja - Ville_lti
Jos huvittaa jutella niin mailaile ihmeessä minulle
- Katselija77
Katselija77 kirjoitti:
Haluaisitko jutella aiheesta ja miksei kaikesta muustakin sähköpostin välityksellä?
t. Alkup. viestin kirjoittajaMinulle voi mailata osoitteseen katselija77(at)gmail(piste)com.
- luotsivene11
Ville_lti kirjoitti:
Jos huvittaa jutella niin mailaile ihmeessä minulle
Kastelu on siis tuttua.
Nyt tuli keliakian tulokset. Ovat onneksi negatiiviset. Eli saatan selvitä laktoosittomalla ruokavaliolla...
Niin: Ja osoite on [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741