Liikenneministeriön kansliapäällikkö

Korpela sanoi eläkkeellelähtö tilaisuudessaan, että Raimo Vistbacka
oli yksi kautta-aikojen järkevimmistä liikenneministereistä. Korpela oli työskennellyt pitkän virkauransa aikana monen eri ministerin kanssa, eikä puhunut satuja. Toivottavasti vielä lähitulevaisuudessa saadaan jämeriä perussuomalaisia ministereiksi.
Sitä tämä kansa odottaa!
893
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Vistbacka onkin aika fiksu jätkä. Häntä tässä perssusopassa eniten käy sääliksi.

Ehkä Seleksen kannattaisi kuitenkin muistuttaa lukijoita että tämä oli ennen Vistbakan siirtymistä persuihin.

Äänestä
  • lopetettiin ja samat jämerät perussuomalaiset ihmiset perustivat peruspuolueen. Elikkä, Rape ei ole mistään siirtynyt, eikä muutkaan silloiset Smp:n jäsenet ja keskeisesti toiminnassa mukana olleet. Jämerä sakki jatkoi automaattisesti peruspuolueessa.

    Noiden tapahtumien jälkeen meille on tietysti tullut(siirtynyt) muista puolueista uutta väkeä. Ja toivottavasti siirtyy edelleen. Hyvään asialinjan liikkeeseen on imua ja siihen kannattaa tulla mukaan.
    Tervetuloa!!

    Äänestä

  • seles kirjoitti:

    lopetettiin ja samat jämerät perussuomalaiset ihmiset perustivat peruspuolueen. Elikkä, Rape ei ole mistään siirtynyt, eikä muutkaan silloiset Smp:n jäsenet ja keskeisesti toiminnassa mukana olleet. Jämerä sakki jatkoi automaattisesti peruspuolueessa.

    Noiden tapahtumien jälkeen meille on tietysti tullut(siirtynyt) muista puolueista uutta väkeä. Ja toivottavasti siirtyy edelleen. Hyvään asialinjan liikkeeseen on imua ja siihen kannattaa tulla mukaan.
    Tervetuloa!!

    ...että SMP oli huomattavasti kunniallisempi puolue kuin sen rauniuille kyhätty Persut. Puolueessa "helppoheikit" oli vähmmistössä, vaikka niitä toki oli enemmän kuin muissa puolueissa.

    SMP:llä oli jopa poliittinen ohjelma, joskin aika populistisen kevyt.

    Äänestä

"Toivottavasti vielä lähitulevaisuudessa saadaan jämeriä perussuomalaisia ministereiksi.
Sitä tämä kansa odottaa!"

Vistbacka ei ollut silloin persu, joten perussuomalaisten ensimmäinen ministerisalkku antaa vielä odottaa itseään.

Oletettavasti 5-10% äänestäjistä odottaa jotain moista tietämättään kuitenkaan mitä se tarkoittaisi. Nekin odottavat turhaan kuten me kaikki hyvin tiedämme. Seleskin vaikkei myönnä.

Äänestä
  • se Rampen ministerinura. Isot pojat antoivat kenkää. Niimpä Rampe ja Timo kostavat nyt katkeruuttaan jälkipolville? Dorkaa!

    Äänestä

  • Muuttunut huonommaksi,kun on nyt PS. Sen käsityksen saa.

    Äänestä

  • Vistbacka. kirjoitti:

    Muuttunut huonommaksi,kun on nyt PS. Sen käsityksen saa.

    Ainoa persulainen jolle minä uskaltaisin antaa vastuullisen tehtävän on Vistbacka.

    Äänestä

  • kanan laulu,,, kirjoitti:

    se Rampen ministerinura. Isot pojat antoivat kenkää. Niimpä Rampe ja Timo kostavat nyt katkeruuttaan jälkipolville? Dorkaa!

    meuhkaa. Dorkaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


seles kirjoitti:

Korpela sanoi eläkkeellelähtö tilaisuudessaan, että Raimo Vistbacka
oli yksi kautta-aikojen järkevimmistä liikenneministereistä. Korpela oli työskennellyt pitkän virkauransa aikana monen eri ministerin kanssa, eikä puhunut satuja. Toivottavasti vielä lähitulevaisuudessa saadaan jämeriä perussuomalaisia ministereiksi.
Sitä tämä kansa odottaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu