Seitsenvuotispäivää ei tullutkaan

Koetin viritellä halukkuutta uudistaa seitsemän vuoden takainen tapaaminen - tosin luonnollisesti toisissa maisemissa.

http://keskustelu.suomi24.fi/node/8319769

Vaan eipä herättänyt kiinnostusta. Kaiketi ei sattunut silloin paikalla olijoiden silmiin.

Vaan kyllä se oli huisin mukava varhaisaamu!

2

352

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ujoko ?

      Minä harkitsin silloin aikanaan viimeiseen asti sinne menemistä mutta jätin kuitenkin väliin. Nimenomaan niiden kameroiden paljouden takia. Ja jälkeenpäin totesin olleeni oikeassa. Sen Tunickin lisäksi paikallaolijat olivat joutuneet vielä kaikkien kynnellekykenevien suomalaistenkin tiedotusvälineiden ristituleen. Mutta ilman niitä kaikkia kameroita se olisi tosiaan voinut olla ihan miellyttävä kokemus.

      • mitään lehtikuvaaja-armeijaa ollut. Järjestäjä oli pitänyt siitä hhuolen ja poliisi valvoi tapahtumaa. Mistä ihmeestä olet moista kuullut. Ja kukapa minuakaan pelkästä kuvasta tuntisi ja tulisi sitten kyselemään. Tosin olin koko ajan joukkion keskellä eli itselläkin tuotti vaikeuksia oman itsensä etsiminen kuvista.

        Vaan olipahan mahtava kokemus. Näin jälkikäteen - en olisi jäänyt pois mistään hinnasta. Kerran elämässä -kokemus. Mahtava.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      94
      3722
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      45
      3114
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      96
      2702
    4. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      57
      2410
    5. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2378
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      117
      2337
    7. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      125
      2315
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      21
      2264
    9. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      21
      2203
    10. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      64
      2070
    Aihe