Kyöstiä laiskottaa tänään sen verran, ettei hän jaksa ruveta Englantia scouttaamaan, vaan nykäisee suosiolla iltarekan Välimeren maista. Tuttuun tapaan Kyösti tunkee rekkaan neljä kohdetta, vaikka triplasysteemillä voitto olisi lähes varma. Ranskan futikseen Kyösti on jonkin verran perehtynyt, joten odottaa valinnoistaan nasahdusta, mutta Milan lähti mukaan, kun muutakaan ei ollut. Milan on arvoitus, koska sen organisaatiohan on uudistunut kovasti kesän aikana, mutta menköön nyt lapulle, kun kerran on jo valittu. Kyösti ei ole suuri italialaisen jalkapallon ystävä, ja Milanonkin joukkueista hän kannattaa mieluummin bättre folkin Interiä kuin duunaritaustaista Milania. Milanissa etoo myös sen taustavoima Silvio "ääliö paska" Berlusconi, mutta unohdetaan se ja toivotaan, että Pato tai joku muu punamusta runkkari tekee sen tarvittavan vierasmaalin tänään.
60 Auxerre - Lyon Merkki: 2, Kerroin: 1,85
65 Valenciennes - PSG Merkki: 2, Kerroin: 2,00
73 Siena - Milan Merkki: 2, Kerroin: 1,85
75 Rennes - Marseille Merkki: 2, Kerroin: 2,20
Kokonaiskerroin 15,05
PS. Iltapäiväverryttelynä Kyösti tekee pari pikkutuplaa Kupsin varaan. Mikään ei ole vaarallisempi kuin ärsytetty savolainen ja nythän kuopiolaiset ovat äärimmilleen vittuuntuneita, kun heiltä kabinettipäätöksellä vietiin pisteitä! TamU ei voita tänään!
60 Auxerre - Lyon Merkki: 2, Kerroin: 1,85
65 Valenciennes - PSG Merkki: 2, Kerroin: 2,00
73 Siena - Milan Merkki: 2, Kerroin: 1,85
75 Rennes - Marseille Merkki: 2, Kerroin: 2,20
Kokonaiskerroin 15,05
PS. Iltapäiväverryttelynä Kyösti tekee pari pikkutuplaa Kupsin varaan. Mikään ei ole vaarallisempi kuin ärsytetty savolainen ja nythän kuopiolaiset ovat äärimmilleen vittuuntuneita, kun heiltä kabinettipäätöksellä vietiin pisteitä! TamU ei voita tänään!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ootko tehnyt todennäköisyyslaskelman tuolle riville? -Ei kannata.
Kyösti pelaa näitä parin euron rivejä huvin vuoksi perstuntumalta. Johan tästäkin touhusta menisi kaikki ilo, jos joka riville pitäisi insinöörimäisesti ruveta laskemaan jotain hemmetin todennäköisyyksiä..
PS. Kups meni 2-1 johtoon! Kyöstin sympatiat on ehdottomasti Kupsin puolella! Rops tippukoon divariin, koska sinne se kuuluukin et sillei hei!
Höh, eipäs mennytkään... 1-1 vielä tilanne. Futbol24.com taas hötkyili turhaan. Bärkkel!
Lyonilla europeli viikolta alla ja Auxerre on yleensä kotivahva jengi toki sekin on heikentynyt viime kaudesta joten vähän kakkosen makuinen tää loppujen lopuksi on.
PSG lepää paljolti Hoarau:n maalien varassa ja kotijoukkue tässäkin tapauksessa kotonaan erittäin vaikea voitettava kenelle tahansa. Silti Pariisi on lähempänä 3 pojoa mutta Hoaraun pelaaminen kannattaa varmistaa.
Milanin kuuluisi viedä tämä peli rutiinilla.
Marseillenn kerroin on ihan ok mutta rennes on aika laadukas jengi, ristivaara on suuri!
Voiphan tuo osua mutta voiphan tuo olla osumattakkii :)
Onnea joka tapaukessa sulle yritykseen!
Eniten kyllä arveluttaa tuo Marseille. Pidän Lyonia aika varmana huolimatta euro-pelistä. PSG yleensä voittaa silloin, kun en sitä uskalla pelata--joten nyt lähti, katsotaan miten käy.
Montpellier on yllättänyt ja saatan laittaa sen illalla johonkin tuplaan. Monaco on tuskastuttavan vaikea veikattava, enkä ainakaan sitä vastaan kovin helpolla pelaa. Normaalisti Lorient kiinnostaisi, mutta ei silläkään ihan parhaalla mahdollisella tavalla ole kausi alkanut (tai ehkä X Montpellierin kanssa kotona oli jälkimmäisen hyvyyttä?).
Kyösti on mielenkiinnolla tarkkaillut eri sarjojen pelejä, vaikka omat alkuverryttelytuplat siihen Kupsiin nyt sitten taisivatkin kaatua.
-Leverkusen on aloittanut kautensa vahvasti! Hyökkäyshän toimi aiemminkin, mutta Samin myötä puolustus on noussut pykälän parempaan suuntaan. Jos Bayernin nahkapöksyt jatkavat vaisuja otteitaan, Leverkusen saattaa kasvattaa piste-eronsa niin suureksi, etteivät lederhosenit saa keväällä sitä kiinni!
-Man Utd jatkaa hiljaiseloaan, kjäh kjäh. Ronaldoa kaivataan. Nyt olisi Liverpoolilla tilaisuus karata, mutta näyttääkin siltä, että Arsu ja Chelsea nykäisevät. Aijai...
-Newcastle on hieman yllättänyt Kyöstin hyvillä otteillaan. Se voi palata heti laakista Valioliigaan. Tänään Kyösti meinasi pelata sitä, mutta kun joku expertti hehkutti Crystal Palacea, pelästyi Kyösti ja jätti kohteen väliin. Bärkkel.
-Kauden pettymyksiin kuuluu Nottingham Forest. Kyösti menetti pari kertaa sitä pelattuaan monta euroa, jotka hän hankki soitettuaan hanuria Lidlin ovien edessä. Toinen pettymys on ollut Barnsley, tosin siitä saa Kyösti syyttää ihan itseään, kun Barnsley'a ei kukaan ole hehkuttanut.
Että silleen. Nyt vain toivomaan ihmettä eli Portsmouthin tasoitusmaalia! Sitä kohdetta Kyösti ei tietenkään ole pelannut, mutta ihan penkkiurheilun vuoksi toivoo, että Arsu menettäisi ainakin pisteen et sillei hei! Ei kyllä tule tapahtumaan...