Miksei Paperiliitto nyt

ja aja asioitaan niinkuin muutama vuosi sitten?
357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

niin sekös herroja naurattaisi.

Äänestä

Mahtaa paperiliiton isoa sikaa mässäilypöytänsä ääressä naurattaa.

Sehän esitettiin televisiossakin.

Äänestä

Kun työnantaja uhkaa pysäyttää tehtaat ja pistää työntekijät ulos, niin ei auta että pysäytetään tehtaat ja lähdetään ulos.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lakkoile? kirjoitti:

ja aja asioitaan niinkuin muutama vuosi sitten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu