Tämä puolue ainoa

Eläkää sitämukaa, jotta vaalit tulossa edessäpäin.
7112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

on puolueesta joka ei ota kantaa, tai esitä mitään konkreettista mihinkään. Miksi pitäisi tukea silmät ummessa jotain pelkkää valhetta viljelevää ns. puoluetta, joka ei ota kuitenkaan vastuuta lupauksistaan.

Äänestä
  • ei vastuuta mistään.

    Äänestä

  • korvasyyhy kirjoitti:

    ei vastuuta mistään.

    palkkaa enemmän kuin pääministeri ja valtiovarainministeri yhteensä. Mitä soini on saanut aikaan? Moniko on pelastunut työttömyydeltä (soinin hovisyöttiläitä lukuunottamatta) tai leipäjonosta soinin ansiosta?

    Äänestä

  • suunsoitosta kirjoitti:

    palkkaa enemmän kuin pääministeri ja valtiovarainministeri yhteensä. Mitä soini on saanut aikaan? Moniko on pelastunut työttömyydeltä (soinin hovisyöttiläitä lukuunottamatta) tai leipäjonosta soinin ansiosta?

    No sanhan kuinkas kauan Soini on istunut sillä jakkaralla joka työpaikat luo ja köyhyyden vähentää???

    Eipä ole tainnut Soini pahemmin ministerinjakkaralla istua,josta näitä päätöksiä liikkeelle laitetaan,tietääkseni soini Ei (ikävä kyllä) ole ollut valtioinvarain-,tai työministeri.

    Entäpä mitä erikoista ovat saaneet aikaan Vanhanen,Katainen tai edes Halonen,ei sitten yhtään mitään,jos ajatellaan näitä kriteereitä-nimittäin pienen ihmisen asialla olemista,kyllähän jo muutenkin vauraiden omaisuuksia he ovat voineet kasvattaa,mutta työttömyyttä ja köyhyyttä he eivät ole onnistuneet edes vähentämään

    Niin,että taidat ikävä kyllä haukkua väärää puuta,veikkonen

    Päätöksiä eivät tee kansainedustajat tai europarlaamentikot

    Ja vaikkei Soini kaikkea yksin pysty hoitamaankaan,ovat hänen tekonsa jo lähes merkittävällä tasolla,Soini olisi loistava mies seuraavaksi Suomen presidentiksi,ei ehkä paras,mutta pienin paha

    Jos työttömyys ja köyhyys haluttaisiin poistaa oikeasti,samalla tehden Suomesta maanpäällisen paratiisin,olisi kaikki vanhat valtapuolueet kaadettava,sillä pääosa näistä puolueista henkilöt,jotka ovat nousseet merkittäville paikoille,on nostanut itsensä siihen asemaan rahan voimalla,ei kansansuosiolla,vaikka se niin kuuluisi tehdä

    Äänestä

  • ja Suuri Johtaja! Mitä tekisimmekään ilman Timo Suurta! Olisimme täysin tuhoon tuomittuja!

    Äänestä

  • olet harvinaisen oikeassa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toivo. kirjoitti:

Eläkää sitämukaa, jotta vaalit tulossa edessäpäin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu